Jarní ELLE Decoration: úchvatné byty v industriálním duchu, ocenění pro české designéry a nejkrásnější obýváky

Jarní ELLE Decoration: úchvatné byty v industriálním duchu, ocenění pro české designéry a nejkrásnější obýváky Ondřej Lipár 2.3.2017
Nové číslo vám ukáže, jaké je bydlet v bývalé cementárně, nechat svou osobnost odrážet v interiéru i doplňcích nebo dát naplno průchod své vášni pro sbírání uměleckých děl.

Jarní ELLE Decoration vás pozve do míst netušené krásy. Milánský dům designérky Paoly Navone má osobitého ducha, výrazný industriální styl, přitom je ale v těsném kontaktu se zelení. Ostatně podobně jako cementárna v Barceloně, kterou Ricardo Bofill přetvořil v architektonický ateliér i obytné prostory. V dokonalém obklopení přírodou žije finská výtvarnice Anu Pentik – její dům u jezera v Laponsku chrání z několika směrů les.

Vítězové českých cen EDIDA - tedy ELLE Decoration International Design Awards – vytvořili v loňském roce úchvatné kusy pro krásnější a lépe fungující interiéry. Seznámíme vás s nimi i jejich výtvory. Dozvíte se také mnohé o historii a současnosti francouzského designu, jejích předních osobnostech a nejvýraznějších značkách.

S femme fatale slovinského designu Nikou Zupanc, jejíž hvězda stoupá raketovou rychlostí, jsme si povídali o úloze designéra v dnešní společnost a o vášni pro umění promluvili se čtveřicí českých sběratelů. Dále představíme nejsilnějšími trendy v zařizování obývacích prostorů, zejména pokud jde o pohovky a křesla. A chybět tradičně nebudou ani designové novinky z Česka i ze světa.

ELLE Decoration je k dostání na stáncích nebo v elektronické podobě v e-shopu, kde si ho můžete také předplatit.

ELLE Decoration - jaro 2017
9 fotografií

Firmě BOMMA bude nově šéfovat mladé duo deFORM

Firmě BOMMA bude nově šéfovat mladé duo deFORM 21.7.2017 foto: Kristina Hrabětová
Mladá krev v progresivní sklářské firmě. Jak to bude vypadat?

Chcete bydlet jako Alessandro Michele? Nyní můžete

Chcete bydlet jako Alessandro Michele? Nyní můžete 12.7.2017 foto: Gucci
Gucci uvádí novou kolekci doplňků do interiéru.