ELLE Menu: Zimní jáhlová kaše

ELLE Menu: Zimní jáhlová kaše Barbora Mosarjáková 6.1.2017
Chcete jíst zdravě? Začněte snídaní a začněte už dnes s námi! Bářina jáhlová kaše s hruškou a jablkem se stane must have vašeho zdravého novoročního jídelníčku.

Dali jste si na Nový rok předsevzetí, že budete jíst zdravě? Rozhodně vyzkoušejte naši jednoduchou kaši vyrobenou ze surovin odpovídajících tomuto ročnímu období. Maliny a borůvky by asi na fotce vypadaly lépe, ale správně byste je v zimě měli konzumovat maximálně sušené. Kaše je ideálním ranním jídlem. Je vydatná, zasytí a dodá tělu spoustu energie a živin, které mu vydrží až do oběda. Je lehce stravitelná a v ranních mrazech navíc organismus ocení, že je kaše teplá. 

Ingredience pro 2 osoby:

1 hrnek jáhel
2 hrnky mandlového mléka
1 jablko
1 hruška
hrst brusinek
semínka
ořechy
javorový sirup

Postup:

Jáhly properte a pak 2x spařte vroucí vodou. Nasypte jáhly do mandlového mléka se špetkou soli a na mírném plameni pomalu vařte asi 30 minut - do změknutí (můžete si je takto připravit i večer a ráno už jen dodělat kaši). Jablko a hrušku nastrouhejte nahrubo, dejte do rozehřátého kastrůlku, podlijte trochou mandlového mléka a 2 minuty povařte. Pak vmíchejte jáhly a spařené brusinky. Dejte do misek a ozdobte ořechy, semínky apod. Můžete dosladit javorovým sirupem – dle chuti.

Připravte si suroviny

IMG 8866 cbdd3

Jáhly properte a 2x spařte vroucí vodou. Poté jáhly na mírném plameni pomalu vařte asi 30 minut  společně s mandlovým mlékem a špetkou soli.

IMG 8863 8518d

Jablko a hrušku nastrouhejte nahrubo, dejte do rozehřátého kastrůlku, podlijte trochou mandlového mléka a 2 minuty povařte.

IMG 8864 ebc1b

Pak vmíchejte jáhly a spařené brusinky. Dejte do misek a ozdobte ořechy, semínky a tak dále. 

IMG 8865 a290d

Voilá, máte hotovo. Dobrou chuť!

Text, foto, recept a příprava Barbora Mosorjáková, více o Báře najdete na jejím facebooku www.facebook.com/Crea-m nebo na Instagramu @mosorjakovab

ELLE Menu: Tyriaki losos

Jídlo, kterým uděláte dojem na přítele i na kamarádky. Rychlé, zdravé a návykově dobré.

ELLE Menu: Cibulačka

Co bude v sobotu k večeři? Cibulačka!