Čtvrtek je nový pátek. Let's drink it!

Čtvrtek je nový pátek. Let's drink it! Agáta Zapotilová a Martina Šandová 24.9.2015
Noc může začít a vůbec nám nevadí, že se jde zítra do práce. Kde mají tu nejlahodnější margaritu, gin v několika obměnách nebo nejlepší nealko koktejly? My, stážisté, se v nabídce barů vyznáme, a proto vám určitě doporučíme to nejlepší. A jak známo, každá rada nad zlato.

Co se tý mexického temperamentu, pro něj má grafička Martina velkou slabost. Uvnitř chlad, na povrchu žár. Přesně taková je ledová mangová margarita s chilli ve vinohradské restauraci Las Adelitas. Martina k ní dodává jediné: “Litr margarity - na rýmu ideální“. Pokud dostane náladu na změnu prostředí, nejpříjemněji se Martina cítí v baru Malkovich na Žižkově.

las adelitas lucemburská 9e513

 

Když zůstaneme v téhle části Prahy, blízko to budete mít do Café Pavlač. „Tady se o mě vždy královsky postarají, jejich obsluha je totiž nejkrásnější, nejmilejší. Prostě nejlepší!” říká editorka Anička. Její nejoblíbenější drink z nabídky je rozhodně gin s tonikem a pořádnou porcí okurky.

interier pavlac 0f86c

 

Redaktorka Linda má slušný přehled o tom, co je nejlepší v Brně. „Bar, který neexistuje nabízí velký výběr originálních koktejlů. Já se ale věrně držím svého favorita - koktejlu Audrey Tautou.“ O co jde? O kombinaci ginu infuzovaného provensálským kořením s levandulovým sirupem a vaječným bílkem. Tahle Francouzka je prostě božská!

interier bar ktery neexistuje 7e5f2

 

Pokud nejste příznivci alkoholových koktejlů, stejně jako redaktorka Tereza, i vy v klidu do barů vyražte. V Bukowski's Bar jsou připraveni na každého. Bloody Mary i mojito si tu můžete s chutí dát i ve variantě bez alkoholu.

interier bukowski b31e5

 

Díky focení do ELLE se produkční Marita dostala do „tajného“ baru Bohemia Lounge na Vinohradech. “Momentálně je to můj podnik snů. Tady bych propila střevíce. Molekulární koktejlové umění Pavla Tvaroha prostě chceš!”

interier lounge bohemia e9afe

 

To, že Plzeň je město piva, už dávno neplatí. Své o tom ví obrazový redaktor Roman. Koktejlová party se každý den rozjíždí v baru Papírna. “Miluju její zrekonstruované prostory. Často sem chodím na koncerty a vždy si dám jejich Cuba Libre. Pro někoho plusem, pro někoho mínusem je fakt, že tenhle prostor je nekuřácký.”

interier papirna 0eec6

Otevřel se první avokádový bar na světě. Vyrazíte?

Otevřel se první avokádový bar na světě. Vyrazíte? 11.4.2017 foto: Iocrifa/Adobe Stock
Avokádoví nadšenci se dočkali.

Může být fotka kafe sexy? Ano!

Minulý týden zveřejnil Leoš Mareš na svém Instagramu fotku kafe s hashtegem #NejhoršíFotkaKafeVHistoriiInstagramu a my se pod to klidně podepíšeme. Proč se mu fotka nepovedla, co je na ní špatně a jak...