Může být fotka kafe sexy? Ano!

Autor: Datum: 06. června 2016
Minulý týden zveřejnil Leoš Mareš na svém Instagramu fotku kafe s hashtegem #NejhoršíFotkaKafeVHistoriiInstagramu a my se pod to klidně podepíšeme. Proč se mu fotka nepovedla, co je na ní špatně a jak by vlastně měla vypadat? Udělali jsme si takovou malou Instagramovou analýzu a už víme, jak na to!
Může být fotka kafe sexy? Ano!

Asi není nic objevného, když připomeneme, že popíjení kafe, kávové rituály či třeba detaily kávových šálků a hrnečků si ve filmech i seriálech už nejednou "zahrály" významnou (i když především vizuální) roli. Jen si vzpomeňte: Snídaně u Tiffanyho, Kafe a cigára, Jak ukrást nevěstu, Přátelé nebo Sex ve městě... Tam všude se nad kávou řešily ty nejzásadnější životní okamžiky, a kdyby jejich součástí nebyl hrnek s horkým, voňavým nápojem, kdo ví, jak by to nakonec všechno dopadlo...

Kromě filmového světa se před časem káva dostala i do dalšího - do toho instagramového. Fotky kafe mají největší množství liků. Není divu. Všichni kafe milujeme a každý z nás má jiné rituály. Ostatně to je zřetelně vidět právě i na Instagramu. Někdo fotí kafe s novinami, jiný na stolku ve venkovní kavárně, další obležené módními doplňky či třeba mezi pivoňkami. Variací je hodně a fantazii se meze nekladou. A co na těchto kávových kompozicích funguje? Které fotky jsou ty nejhezčí? Našli jsme 4 základní designové sety, díky kterým budou vaše fotky na Instagramu patřit k těm nejatraktivnějším. 

1. KAFE focené seshora společně s vašimi botami. Jak na to? Zabíráte především kafe a jen tak mimoděk i vaše boty. Conversky, Stany nebo i ty na vysokém podpatku - všechny vypadají skvěle. Jen pozor, ať je nemáte od bláta!

2. KAFE focené s celým vymazleným outfitem. Buď je to záběr seshora, kdy vás fotí někdo druhý, anebo se sama fotíte před zrcadlem. V obou případech bez hlavy. 

3. KAFE focené na stole v práci, doma nebo v kavárně s dokonale naaranžovanými fashion doplňky a různými osobními věcmi. Může tam být kabelka, brýle, klíče, knížka, časopis, květina a třeba jen tak nenápadně může někde vykukovat vaše ruka s prsteny.

4. KAFE focené v posteli. Tímto záběrem dáváte jasně najevo, že ten den máte prostě relax. Pohoda, dobrá nálada a dostatek času na to, abyste si udělala stylizovanou fotku.

Ale abychom se vrátili na začátek: Proč se tedy Leošovi nepovedla fotka jeho kávy? Chybí to podstatné, což je celková atmosféra a pár rekvizit. Leoš na focení evidentně neměl čas a hlavně - je to chlap. Nejlepší fotky kafe totiž dělají holky.

Zkuste si proto vaši dnešní kávu zvěčnit i vy. A ať vám chutná! 

Pokud se chcete inspirovat dalšími fotkami, vybrali jsme pár zajímavých záběrů do galerie.
43 fotografií

Ivona Petruzalkova

Ivona Petruzalkova

Má ráda časopisy, film, fotky, lidi a Brázdim. Vypije 2 kafe denně, do práce jezdí na Vespě.

Související položky

Ochutnejte vynikající chřestovou zmrzlinu. Právě teď v Quisisana Palace

K létu neodmyslyteslně patří zmrzlina. Nudí vás už ale příchutě jako jahodová, v...

Snídaně: Našli jsme ty nejlepší inspirace z Instagramu

Neumíte si vaše ráno představit bez snídaně? My v redakci rozhodně ne! A víkend...

Užijte si valentýnský den se vším všudy!

Že láska prochází žaludkem, je stará, známá pravda. Není nad to propojit okamžik...

Bju bircher müsli

Hezký pátek! Původně jsem měla pro ELLE připravený úplně jiný recept. Jenže! Pře...