Může být fotka kafe sexy? Ano!

Minulý týden zveřejnil Leoš Mareš na svém Instagramu fotku kafe s hashtegem #NejhoršíFotkaKafeVHistoriiInstagramu a my se pod to klidně podepíšeme. Proč se mu fotka nepovedla, co je na ní špatně a jak by vlastně měla vypadat? Udělali jsme si takovou malou Instagramovou analýzu a už víme, jak na to!

Asi není nic objevného, když připomeneme, že popíjení kafe, kávové rituály či třeba detaily kávových šálků a hrnečků si ve filmech i seriálech už nejednou "zahrály" významnou (i když především vizuální) roli. Jen si vzpomeňte: Snídaně u Tiffanyho, Kafe a cigára, Jak ukrást nevěstu, Přátelé nebo Sex ve městě... Tam všude se nad kávou řešily ty nejzásadnější životní okamžiky, a kdyby jejich součástí nebyl hrnek s horkým, voňavým nápojem, kdo ví, jak by to nakonec všechno dopadlo...

Kromě filmového světa se před časem káva dostala i do dalšího - do toho instagramového. Fotky kafe mají největší množství liků. Není divu. Všichni kafe milujeme a každý z nás má jiné rituály. Ostatně to je zřetelně vidět právě i na Instagramu. Někdo fotí kafe s novinami, jiný na stolku ve venkovní kavárně, další obležené módními doplňky či třeba mezi pivoňkami. Variací je hodně a fantazii se meze nekladou. A co na těchto kávových kompozicích funguje? Které fotky jsou ty nejhezčí? Našli jsme 4 základní designové sety, díky kterým budou vaše fotky na Instagramu patřit k těm nejatraktivnějším. 

1. KAFE focené seshora společně s vašimi botami. Jak na to? Zabíráte především kafe a jen tak mimoděk i vaše boty. Conversky, Stany nebo i ty na vysokém podpatku - všechny vypadají skvěle. Jen pozor, ať je nemáte od bláta!

2. KAFE focené s celým vymazleným outfitem. Buď je to záběr seshora, kdy vás fotí někdo druhý, anebo se sama fotíte před zrcadlem. V obou případech bez hlavy. 

3. KAFE focené na stole v práci, doma nebo v kavárně s dokonale naaranžovanými fashion doplňky a různými osobními věcmi. Může tam být kabelka, brýle, klíče, knížka, časopis, květina a třeba jen tak nenápadně může někde vykukovat vaše ruka s prsteny.

4. KAFE focené v posteli. Tímto záběrem dáváte jasně najevo, že ten den máte prostě relax. Pohoda, dobrá nálada a dostatek času na to, abyste si udělala stylizovanou fotku.

Ale abychom se vrátili na začátek: Proč se tedy Leošovi nepovedla fotka jeho kávy? Chybí to podstatné, což je celková atmosféra a pár rekvizit. Leoš na focení evidentně neměl čas a hlavně - je to chlap. Nejlepší fotky kafe totiž dělají holky.

Zkuste si proto vaši dnešní kávu zvěčnit i vy. A ať vám chutná! 

Pokud se chcete inspirovat dalšími fotkami, vybrali jsme pár zajímavých záběrů do galerie.
43 fotografií

Ochutnejte vynikající chřestovou zmrzlinu. Právě teď v Quisisana Palace

K létu neodmyslyteslně patří zmrzlina. Nudí vás už ale příchutě jako jahodová, vanilková nebo čokoládová? Naštěstí někteří šéfkuchaři hotelů a restaurací rádi experimentují. Butikový hotel Qusisana Pa...

Snídaně: Našli jsme ty nejlepší inspirace z Instagramu

Neumíte si vaše ráno představit bez snídaně? My v redakci rozhodně ne! A víkend láká k tomu, abychom si ji i v klidu pořádně vychutnali. A co si dát? Čerstvý chleba s máslem a dobrý čaj je sice klasik...