Kam na úplně nejlepší kávu?

Kam na úplně nejlepší kávu? Marita Diblíková 28.9.2015
Náš junior tým má rád kávu. Téměř do jednoho. Všichni přesně vědí, kam zajít na tu nejlepší. Zde jsou jejich zaručené tipy, kde káva chutná nejlíp. Pokud rovněž patříte mezi fanoušky tohoto nesmrtelného nápoje, obejděte si doporučovaná místa pro jistotu raději všechna.

Agáta Zapotilová (art directorka): Jelikož mám kávu ráda černou, bez mléka či sirupů, je pro mě důležitá její kvalita a šetrná příprava baristů. Moji oblíbenou mají v kavárně Pražírna v Lublaňské ulici na Praze 2, kde si objednávám druh Etiopia Aricha, připravený v aeropresu. Skvěle tak vyniknou jeho ovocné tóny a plná chuť. Útulné prostředí, ve kterém si kávu můžu vychutnat, je už jen třešničkou na dortu.

prazirna2 908d8

Roman Nguyen (obrazový redaktor): Ranní kafe a cigareta. Takové cappuccino s jemnou pěnou jsem měl snad jenom na jednom jiném místě. Nejraději ho mám od krásné usměvavé krátkovlasé baristky, ale dost jí konkuruje týpek s tričkem "I woke up like this" #flawless!“ Můj výběr kavárny (Ema Espresso Bar blízko pražského Náměstí Republiky) asi nikoho nepřekvapí, ale vím, že lepší kávu v Praze jen tak nedostanu.

roman 26613

Marita Diblíková (produkční): Flat white v dejvickém Kafematu. Nad jeho chutí se pravidelně chodíme rozplývat s kamarádem Pavlem a naposled jsme v jejich boží směsi Sweet Shop z pražírny Square objevili dokonce podtón sójových bobů a karamelu. Kavárnám bývám nevěrná, ale tentokrát nám to spolu vydrželo až podezřele dlouho.

Marita 6f7c8

Lucie Dostálová (beauty redaktorka): Tall latté ve Starbucks. Vždycky potřebuju ke kávě mléko a cukr a nejlepší kombinaci mají prostě ve Starbucks! Ráno kávu s mlékem snídám a nic jiného nepotřebuji.

lucka 8e673

Tereza Spilková (redaktorka): Nejradši mám kavárnu Styl & Interier. Je ve Vodičkově ulici, mám ji kousek od školy a přijdu si tam jako na vesnici. Mají super flat white a cheesecake.

terka spilková f65fc

Andrea Katonová (creative consultant): Když jsem žila v Londýně, chodila jsem si na chai latte do sítě čajoven Yumchaa. Hodně podobné, příjemné místo, kde si můžu dát moc dobrý chai latte, je Tricafe v Anenské ulici na Praze 1.

andrea 0a481

Lenka Šubová (brand manager): Výborné domácí zákusky, kvalitní káva, výhled na park a vždy usměvavá obsluha, to je kavárna Mr.Coffee ve Zlíně. V nenápadném prostoru jsem si kromě klasické kávy zamilovala nápoj Iced Chai Latte, což je směs černého čaje, exotického koření, mléka a ledu.

lenka šubová be168

Bára Veselá (asistentka): Má nejoblíbenější káva je... kakao, hlavně když vám ho k té snídani někdo udělá. Káva mě po ránu sice probudí, ale kakao mě vrátí do dětských let. A kdo z nás se nerad vrací do dětství?! 

bára 6a6d7

Otevřel se první avokádový bar na světě. Vyrazíte?

Otevřel se první avokádový bar na světě. Vyrazíte? 11.4.2017 foto: Iocrifa/Adobe Stock
Avokádoví nadšenci se dočkali.

Může být fotka kafe sexy? Ano!

Minulý týden zveřejnil Leoš Mareš na svém Instagramu fotku kafe s hashtegem #NejhoršíFotkaKafeVHistoriiInstagramu a my se pod to klidně podepíšeme. Proč se mu fotka nepovedla, co je na ní špatně a jak...