Kavárny (pro studenty), kam musíte jít

Autor: Tereza Spilková Datum: 09. září 2015
Máme rádi kavárny. A vy určitě také. Ale všechno důležité a krásné se zdaleka neděje jen v Praze. To platí i o gastronomii. Kam vyrazit za zážitkem tohoto druhu, i když stav vaší peněženky není momentálně zrovna povznášející?
Kavárny (pro studenty), kam musíte jít

Café Datel Českobudějovická kavárna má otevřeno teprve od října 2014, místní si o ní ale povídali ještě před jejím otevřením. Nabízí prvotřídní kávu, zákusky a sendviče. Mají zde ale také široký výběr ginů a rumů. Čistý a otevřený interiér a majitelé, kteří milují kvalitní kávu, to vše dělá z téhle kavárny skvělé místo, kde zapomenete na čas. A bohužel občas i na přednášku.

datel 9e08e

Byró Pokud jste z Plzně, nebo se tam chystáte, tak na kávu nebo něco jiného zajděte do Byró. Domácí zákusky, zmrzliny, dorty, vše podle posledních gastronomických trendů z nejkvalitnějších surovin. Určitěte se sem vraťte víckrát, v nabídce je totiž pokaždé něco trochu jiného.

byro a26ff

Široko Quiche, bezlepkové buchty, latté s rýžovým mlékem – to jen malá ochutnávka toho, co na vás čeká v kavárně Široko, kterou najdete opět v Českých Budějovicích. Jako kavárna na svém místě nabízí vše čerstvé a domácí. Neseďte jen u kávy, dobře tu i ch... Teda pije alkohol, promiňte. 

siroko 1ca9d

EMA espresso bar Jednuz nejlepších káv v Praze rozhodně najdete v Emě. Je sice původně určena k ne příliš dlouhému posezení, ale cool interiér vás pravděpodobně zdrží. To tak trochu, ale zcela záměrně oldschool prostředí je přesně to, čím si vás Ema získá. Možná budete chvíli čekat na místo, ale vydržte, v Emě to je prostě boží. 

ema f826c

Styl a Interiér Kavárna, která se nachází přímo v centru Prahy ve Vodičkově ulici, láká hlavně velkou zahradou, takže si do ní koukejte pospíšit. Budete si připadat trochu jako v cizokrajné oáze, ani tramvaje neuslyšíte. Zastavte se tu hlavně na skvělé domácí limonády a vynikající cheesecake.

stylainterier 3793a

 

Související položky

Může být fotka kafe sexy? Ano!

Minulý týden zveřejnil Leoš Mareš na svém Instagramu fotku kafe s hashtegem #Nej...

Ochutnejte vynikající chřestovou zmrzlinu. Právě teď v Quisisana Palace

K létu neodmyslyteslně patří zmrzlina. Nudí vás už ale příchutě jako jahodová, v...

Snídaně: Našli jsme ty nejlepší inspirace z Instagramu

Neumíte si vaše ráno představit bez snídaně? My v redakci rozhodně ne! A víkend...

Užijte si valentýnský den se vším všudy!

Že láska prochází žaludkem, je stará, známá pravda. Není nad to propojit okamžik...