16:8 = princip nejrychlejší diety na světě

Autor: Datum: 10. ledna 2017
Leden je ideální měsíc k tomu, abyste se konečně zbavila dvou, tří kil, ze kterých jste byla v minulém roce tak otrávená. Začátek roku je tradičně tím správným odrazovým můstkem pro různá předsevzetí, která vám ještě nějakou dobu určitě vydrží. Navíc pro vás máme něco, co vaši motivaci podpoří.
16:8 = princip nejrychlejší diety na světě

Chceme vám představit nejrychlejší a nejjednodušší dietu na světě: osmihodinovou! O co jde? Pro osmihodinovou dietu, která je taky někdy označována jako 16:8 dieta, nepotřebujete žádné složité stravovací plány, musíte dodržovat pouze jedno pravidlo: Princip spočívá v tom, že můžete jíst pouze 8 hodin denně. Zbývajících 16 hodin je třeba dodržovat půst - můžete pít vodu, neslazený čaj nebo černou kávu bez cukru. Tento způsob diety není zcela nový, už během roku 2012 se na stránkách New York Times stal tento hubnoucí program naprostým hitem. Nicméně aktuální studie „Journal of Translational Medicin“ přivádí tuto dietu opět na výsluní. Vědci potvrzují: Pokud budete tento způsob stravování dodržovat nejméně osm týdnů v kuse, sníží se významně procento vašeho tělesného tuku, zatímco podíl svalové hmoty se zvýší. Může za to metabolismus, jehož činnost se díky pevně stanovené době, ve které jíte, optimalizuje a zrychluje. “Naprogramujete” buňky tak, že přes den a večer pracují na plné obrátky, což je pro metabolismus mnohem efektivnější, než kdyby buňky “pracovaly” pozdě v noci. 

Vydržte aspoň 8 týdnů!

Nejlepší na osmihodinové dietě je, že si ji do vašeho denního programu zařadíte tak, jak chcete: Kdo ráno a dopoledne nemívá hlad, může jíst podle chuti třeba od 13 do 21 hodin. Lidé, kteří naopak nepotřebují tolik jíst večer, začnou bohatou snídaní v 9 hodin ráno a jejich poslední jídlo bude v 17 hodin. Můžete se sami rozhodnout, v jakých hodinách budete dodržovat dietní režim - podle toho, aby to vyhovovalo vašim osobním potřebám a rozvrhu vašich dnů. Důležité je, abyste během těch osmi hodin jedli zdravou a vyváženou stravu - žádné hory chipsů, burgerů a čokoládových tyčinek. Experti radí, aby se dieta dodržovala aspoň osm týdnů v kuse. Pak dosáhnete nejlepších výsledků. Pokud je pro vás osm týdnů nepředstavitelně dlouhých, zkuste dietní kúru nárazově aspoň dva, tři dny v kuse. Pokud nezhubnete, bude nepochybně fungovat jako rychlý a jistý detox. 

 

Klára Antošová

Klára Antošová

Miluje ranní běhání, čerstvé ciabatty z Wine Food Market, svoje děti a taky všechny její blízké, kteří ji milují a drží nad vodou, když už nemůže. Naopak čím dál hůře snáší přímou konfrontaci s lidmi, kteří se tváří, že vědí, znají, umí, a přitom nevědí, neznají, neumí téměř nic a význam slova sebereflexe asi nikdy nepochopí.

Související položky

Passeggiata: Po tom zhubnete!

Už pomalu začínáte počítat denní kalorie, abyste zhubla do plavek? Jděte na to j...

Břicho jako Gigi v 7 krocích

Chcete mít vypracované břicho jako modelka Gigi Hadid? Od jejího trenéra víme, j...

Seznamte se s modelkou, která se nebojí. Je jí 61

Věk v modelingu se bude řešit vždycky. I když spíš ten příliš nízký. Zvlášť v př...

10 žen a jejich motivace při cvičení

Dala jste si na Nový rok předsevzetí, že budete víc cvičit, běhat nebo si že si...