Deset potravin, které vám v létě zachrání pleť

Deset potravin, které vám v létě zachrání pleť 23.7.2017 foto: Getty Images
Když to přeženete se sluníčkem, tyto triky dostanou vaši kůži zpátky do formy.

Všichni víme, že se před UV zářením musíme chránit každý den, každou hodinu, každou minutu. Každá vteřina se počítá. Sluneční paprsky jsou sice příjemné a taky pro naše tělo důležité kvůli vitamínu D, ale taky mu škodí. Předčasné stárnutí je z 90 % právě kvůli UV záření. Prevence je absolutní základ, proto nezapomínejte používat dostatečně silný krém s SPF filtrem (výběr těch nejlepších na obličej najdete zde). Hodně pomůže také to, co jíte.

Aby byly škody po létě co nejmenší, zaměřte se na svůj talíř. Potřebujete hodně antioxidantů, které neutralizují poškození buněk. Stejně tak důležitá je hydratace, pitný režim plus potraviny s vysokým obsahem vody vás zachrání nejen před vráskami. Samozřejmě omega-3 mastné kyseliny, které zklidňují zánětlivé procesy v těle i na kůži a zdravé proteiny, které opraví pokožku, na které se sluníčko podepsalo.

Co by nemělo chybět ve vašem letním jídelníčku? Následujících deset potravin udělá vaší pleti moc dobře.


Mamografie: Co byste ještě měla vědět?

Mamografie: Co byste ještě měla vědět? 17.10.2017 foto: Getty Images
Mamografie je metoda, díky níž speciální rentgenový snímek už v rané fázi pomůže rozeznat rakovinu prsu. Zaměřili jsme se na nejdůležitější fakta a mýty.

400 kalorií za 30 minut? Jde to!

400 kalorií za 30 minut? Jde to! 13.10.2017
Grit Cardio je 30 minutový vysoce intenzivní intervalový trénink typu HIIT, který maximálně spaluje kalorie. Vyzkoušejte to.