Deset potravin, které vám v létě zachrání pleť

Deset potravin, které vám v létě zachrání pleť 23.7.2017 foto: Getty Images
Když to přeženete se sluníčkem, tyto triky dostanou vaši kůži zpátky do formy.

Všichni víme, že se před UV zářením musíme chránit každý den, každou hodinu, každou minutu. Každá vteřina se počítá. Sluneční paprsky jsou sice příjemné a taky pro naše tělo důležité kvůli vitamínu D, ale taky mu škodí. Předčasné stárnutí je z 90 % právě kvůli UV záření. Prevence je absolutní základ, proto nezapomínejte používat dostatečně silný krém s SPF filtrem (výběr těch nejlepších na obličej najdete zde). Hodně pomůže také to, co jíte.

Aby byly škody po létě co nejmenší, zaměřte se na svůj talíř. Potřebujete hodně antioxidantů, které neutralizují poškození buněk. Stejně tak důležitá je hydratace, pitný režim plus potraviny s vysokým obsahem vody vás zachrání nejen před vráskami. Samozřejmě omega-3 mastné kyseliny, které zklidňují zánětlivé procesy v těle i na kůži a zdravé proteiny, které opraví pokožku, na které se sluníčko podepsalo.

Co by nemělo chybět ve vašem letním jídelníčku? Následujících deset potravin udělá vaší pleti moc dobře.


9 hormonů, které jsou zodpovědné za to, kolik vážíte

Jste skoro stále na dietě, ale kila nejdou dolů? Možná za to mohou vaše hormony. Kvůli jejich nerovnováze v těle můžete dokonce i přibírat. Poradíme vám, jak si hormony nastavit tak, abyste je nastavi...

Ikigai, japonské tajemství dlouhého a šťastného života

Ikigai, japonské tajemství dlouhého a šťastného života 17.9.2017 foto: Getty Images
Skandinávci nám ukázali, jak praktikovat pohodový hygge život. Ale pozor! Je tu ještě něco lepšího. Nový životní styl Japonců: Ikigai!