10 nejlepších cruelty-free řasenek

10 nejlepších cruelty-free řasenek 12.2.2018 foto: Getty Images
Zn. netestováno na zvířatech.

Přestože Evropská unie zakazuje testování kosmetiky na zvířatech a od 11. března 2013 platí i zákaz dovozu a prodeje testovaných produktů, ne každý produkt na trhu tomu odpovídá. Podle pravidel organizace PETA, která pravidelně zveřejňuje seznam testovaných i netestovaných značek, do této kategorie nespadají značky, které se prodávají v Číně. Ta totiž testy na zvířatech stále vyžaduje. Nedávno se zvedla i vlna nevole vůči značkám, které na tento trh vstupují. Naštěstí jsou takové, které mají své pevné zásady a obrovský čínský trh je nechává chladnými a my si tak můžeme být jisti, že řasenky, make-up a rtěnky se nezkoušely na králíčcích, kočičkách ani opicích.

Jak takovou kosmetiku poznáte? Hledejte na obalech symbol králíčka. Některé značky si ale na oficiální (a placené) certifikáty nehrají, a tak si musíte s vyhledáváním informací poradit sami. Nejvěrohodnějším zdrojem je zmiňovaná PETA nebo si vygooglujte "beauty without bunnies". Taky existuje aplikace "Bunny Free", díky které si všechno zkontrolujete. 

Abychom vám výběr kosmetiky netestované na zvířatech maximálně ulehčili, vybrali jsme 10 řasenek, které patří do kategorie "cruelty-free" a seženete je v českých obchodech a e-shopech. Jací jsou favorité podle ELLE?


Zářivá pleť podle Rosie krok za krokem

Zářivá pleť podle Rosie krok za krokem 22.2.2018 foto: Getty Images
Inspirujte se sexy pletí Rosie Huntington-Whiteley.

Hot trend. Bílý lak na nehty a co s ním všechno můžete dělat

Hot trend. Bílý lak na nehty a co s ním všechno můžete dělat 19.2.2018 foto: Getty Images
Bílá je nová červená.