Sedm vychytávek pro delší řasy

Sedm vychytávek pro delší řasy 28.3.2017 foto: Dior
Chcete krásně dlouhé řasy? Víme, jak jim pomoct, aby rostly rychleji.

Někdy jen řasenka nestačí. Když chcete opravdu dlouhé a silné řasy, zaměřte se na jejich růst. Je to stejné jako u vlasů. Čím více se o ně budete starat, tím lepších výsledků dosáhnete. Není to vůbec složité ani časově náročné. Stačí přidat o jeden krok navíc a brzo uvidíte výsledky.

Než vám prozradíme kosmetické vychytávky, které opravdu fungují, řekněme si pár dobrých tipů, jak se o řasy pořádně starat.

 1. Odličujte

  Když chodíte spát s řasenkou, nedivte se, že se to vašim očím i řasám brzo přestane líbit. Na noc se potřebujete zbavit veškerých líčidel, jinak se vám řasy mohou hodně rychle začít lámat.
 2. Hlavně jemně
  Při odstraňování řasenky buďte na své oči co nejjemnější. Pokud si váš odličovač s řasenkou neporadí a vy musíte oči hodně mnout až drhnout, raději co nejdříve sáhněte po jiném odličovači. Ideálně na olejové bázi, při čemž olej rozpustí řasenku a ta jde mnohem snadněji dolů. Nosíte-li kontaktní čočky nebo máte-li hodně citlivé oči, dvoufázový odličovač bude pro vás ideální. Je lehčí než odličovací olej a přitom toho umí taky hodně.
 3. Pozor na voděodolnou řasenku
  S výše uvedenými body souvisí i tento. Protože se voděodolná řasenka a linky hůř odličují a drží se řas opravdu pevně, máte-li problém s jejich růstem, raději se označení “waterproof” alespoň na nějakou dobu vyhněte.
 4. Extra výživa
  Řasy rostou stejně jako vlasy a nehty a na jaře jsou prostě přirozeně jemnější a křehčí. S tím si ale hravě poradí extra výživa v podobě báze, séra nebo výživné řasenky s látkami podporujícími růst řas. Používejte je pravidelně dvakrát denně (řasenku samozřejmě jen na den) a uvidíte, jak rychle vám začnou řasy zase růst. Budou delší, hutnější a pevnější.

Kosmetická redaktorka ELLE pro vás vybrala sedm kosmetických vychytávek, po kterých vám řasy zesílí a budou růst rychleji.


Kylie a Kim chystají beauty must-have

Kylie a Kim chystají beauty must-have 19.4.2017 foto: Getty Images
Nejslavnější sestry současnosti prozradily společné tajemství. A celý svět šílí!

Jarní manikúra podle Instagramu

Jarní manikúra podle Instagramu 18.4.2017 foto: Getty Images
Trendy pro minimalistky i milovnice designu. Který lak na nehty vám právě teď nesmí chybět?