Sedm vychytávek pro delší řasy

Sedm vychytávek pro delší řasy 28.3.2017 foto: Dior
Chcete krásně dlouhé řasy? Víme, jak jim pomoct, aby rostly rychleji.

Někdy jen řasenka nestačí. Když chcete opravdu dlouhé a silné řasy, zaměřte se na jejich růst. Je to stejné jako u vlasů. Čím více se o ně budete starat, tím lepších výsledků dosáhnete. Není to vůbec složité ani časově náročné. Stačí přidat o jeden krok navíc a brzo uvidíte výsledky.

Než vám prozradíme kosmetické vychytávky, které opravdu fungují, řekněme si pár dobrých tipů, jak se o řasy pořádně starat.

 1. Odličujte

  Když chodíte spát s řasenkou, nedivte se, že se to vašim očím i řasám brzo přestane líbit. Na noc se potřebujete zbavit veškerých líčidel, jinak se vám řasy mohou hodně rychle začít lámat.
 2. Hlavně jemně
  Při odstraňování řasenky buďte na své oči co nejjemnější. Pokud si váš odličovač s řasenkou neporadí a vy musíte oči hodně mnout až drhnout, raději co nejdříve sáhněte po jiném odličovači. Ideálně na olejové bázi, při čemž olej rozpustí řasenku a ta jde mnohem snadněji dolů. Nosíte-li kontaktní čočky nebo máte-li hodně citlivé oči, dvoufázový odličovač bude pro vás ideální. Je lehčí než odličovací olej a přitom toho umí taky hodně.
 3. Pozor na voděodolnou řasenku
  S výše uvedenými body souvisí i tento. Protože se voděodolná řasenka a linky hůř odličují a drží se řas opravdu pevně, máte-li problém s jejich růstem, raději se označení “waterproof” alespoň na nějakou dobu vyhněte.
 4. Extra výživa
  Řasy rostou stejně jako vlasy a nehty a na jaře jsou prostě přirozeně jemnější a křehčí. S tím si ale hravě poradí extra výživa v podobě báze, séra nebo výživné řasenky s látkami podporujícími růst řas. Používejte je pravidelně dvakrát denně (řasenku samozřejmě jen na den) a uvidíte, jak rychle vám začnou řasy zase růst. Budou delší, hutnější a pevnější.

Kosmetická redaktorka ELLE pro vás vybrala sedm kosmetických vychytávek, po kterých vám řasy zesílí a budou růst rychleji.


14 cool nápadů na vánoční manikúru

14 cool nápadů na vánoční manikúru 6.12.2017 foto: Getty Images
Ke třpytkám přidejte bílou, zelenou, modrou, červenou, sněhové vločky a hvězdičky.

Triky a tipy, co všechno lze dělat s krycím make-upem

Triky a tipy, co všechno lze dělat s krycím make-upem Promotion 4.12.2017 foto: archiv Vichy
Na perfektní selfie nepotřebujete instagramové filtry, ale dobrý make-up.