#ELLEBeautyCrush: Odličujte se medem. Funguje to!

#ELLEBeautyCrush: Odličujte se medem. Funguje to! 14.7.2017 foto: Adéla Mazánková
Když chcete mít krásnou, čistou a zářivou pleť, musíte jí dvakrát denně pořádně vyčistit. Co skvěle funguje? Med. Ale ne ledajaký.

Když jde o odličování pleti, nedějte kompromisy. Nikdy! Prostě se to nevyplatí. Sami poznáte, že dobře vyčištěná pleť ráno a večer vypadá vždycky mnohem líp a ušetří vám spoustu času, který byste jinak museli trávit s make-upem a korektorem. Důkladně a přitom jemně si vyčistit póry, zbavit se líčidel, prachu i dalších usazenin, které se na pleti objeví během celého dne i noci, není přitom žádná věda.

Momentálně používám novinku od Lancôme - medový odličovač Miel-en-Mouse a jsem z něj nadšená. Už na první pohled poznáte, že je jiný. Jeho barva, vůně i textura vypadají jako med. Ten v sobě samozřejmě má - akáciový. Stačí ho malé množství na celý obličej, krk i dekolt. Při styku s vodou se hutný med změní v hedvábnou pěnu a vezme s sebou všechno, co na pleti nechcete, a přitom nenarušuje její přirozený ochranný film.

Jak na to: Stačí jednu - dvě zmáčknutí pumpičky do dlaní a máte dostatek produktu. Trochu ho v dlaních zahřejte, ucítíte příjemné teplo a naneste na obličej, krk a dekolt a krouživými pohyby lehce vmasírujte. Pak jej smíchejte s vlažnou vodou, vzniklá pěna na sebe naváže veškeré nečistoty a make-up. Důkladně spláchněte a hotovo.

Žádné zbytky rtěnky nebo řasenky, žádné nepříjemné pocity pnutí, prostě "jen" krásná, čistá pleť.

Kolik stojí: 880 Kč
Kde ho seženete: tady

Nejlepší oleje pro každý typ pleti

Nejlepší oleje pro každý typ pleti 15.1.2018 foto: Getty Images
Je jedno, jaký typ pleti máte, olej vám udělá maximálně dobře.

5 heřmánkových produktů, které potřebujete právě teď

5 heřmánkových produktů, které potřebujete právě teď 7.1.2018 foto: Getty Images
Když potřebujete zklidnit a dostat se zpátky do pohody, je tu heřmánek. Udělá vám dobře.