Potraviny pro božské vlasy

Potraviny pro božské vlasy 14.6.2017
Chcete mít letos o prázdninách krásné, lesklé a pevné vlasy? Upravte si svůj jídelníček.

V létě dostávají vlasy zabrat. Proto byste kromě dobré péče (o které ví všechno naše beauty redaktorka Cindy) neměla zapomínat ani na přísun vitamínů a minerálů, které vám dodají ty správné potraviny.

Co jíst, abyste měla ty nejlesklejší, nejkvalitnější a zkrátka nejkrásnější vlasy?

 

 

1. Vajíčka, kvůli proteinu

S vajíčky nešetřete. Mají hodně biotinu, který pomáhá růstu vlasů a zároveň je posiluje, takže se nemusíte bát jemného chmýří, které se snadno poláme. Alespoň dvakrát týdně si dopřejte vajíčka na tvrdo v salátu nebo jen tak.

2. Avokádo, kvůli vitamínu E

Instagramový hit, který ocení i vaše hříva. Avokádo dodá vašim vlasům hydrataci a ty se díky tomu nebudou krepatit a cuchat.

3. Mléko, kvůli vápníku

Potřebujete 15 centimetrů za půl roku? Vsaďte na vápník v mléčných výrobcích a v mléku. Pokud živočišné mléko nepijete, nevynechte ve své smoothie čas od času alespoň calcium v prášku.

4. Ryby, kvůli zinku

Olejnaté ryby jako je losos či makrela nebo například ústřice jsou pro vaše vlasy geniální díky množství zinku, které v sobě mají. Ten zabraňuje jejich lámání a vypadávání. Z ryb a mořských plodů navíc získáte dostatek omega-3 mastných kyselin, které vaše vlasy hydratují a dodají jim lesk. 

Bohaté na zinek jsou například i ořechy (vlašské, kešu, pekanové) i mandle.

5. Celozrnné těstoviny, kvůli sacharidům

Sacharidy a vitamín B. Kombinace, která vaše vlasy posílí, proto jim ji čas od času dopřejte a objednejte si ke svému jídlu celozrnné těstoviny či například hnědou rýži. 

Šampony, které vám udělají skutečný objem

Šampony, které vám udělají skutečný objem 17.1.2018 foto: Getty Images
Nejlepší šampony i pro super jemné vlasy.

Party účesy, které zvládnete za minutu

Party účesy, které zvládnete za minutu 24.12.2017 foto: Getty Images
Není čas, ztrácet čas.