Šampony, které vám udělají skutečný objem

Šampony, které vám udělají skutečný objem 17.1.2018 foto: Getty Images
Nejlepší šampony i pro super jemné vlasy.

S jemnými vlasy to bývá těžké. Chybí jim objem, velký culík ani uzel s nimi neuděláte tak snadno jako s hustými a neustále vypadají jako "myší ocásky". Co s tím? Jednak se hned začněte kamarádit s nejlepším suchým šamponem, jaký si jen můžete dovolit a samozřejmě ho pravidelně používejte. A pak se zaměřte na péči o vlasy, která hraje klíčovou roli v tom, jak budou po ránu vypadat a jestli budete muset trávit před zrcadlem pár minut nebo spoustu času. Péče je absolutní základ. Pokud budete svoje vlasy správně hýčkat a dávat jim to, co potřebují, odmění se vám.

Výběr šamponu je stejně zásadní jako si vybrat správnou velikost džín nebo bot. Pokud si zvolíte dobře, bude to paráda. Pokud ne, nic dalšího vám nepomůže, i kdybyste se snažili sebevíc. U mytí jemných vlasů se vyplatí dodržovat pár jednoduchých pravidel, díky kterým docílíte výraznějších výsledků. 

Jaký je nejlepší šampon na jemné vlasy?
Rozhodně se vyhněte olejům. Ty vlasy zatíží a s objemem se můžete rovnou rozloučit. Pak musí být šampon dostatečně jemný, takže žádná "drogérka", na svých vlasech nešetřete a dejte jim opravdu pořádnou péči. Nejste si jisti s výběrem? Zeptejte se svého oblíbeného kadeřníka. Ten zná vaše vlasy ještě líp než vy sami, a tak i vybere ten nejlepší produkt. Důvěřujte mu.

Musím si jemné vlasy mýt denně? 
Nemusíte, pokud nepoužíváte mastné krémy a oleje na obličej. Ty během dne a hlavně noci omastí i vlasy, a tím je připraví i o objem.

Jak si správně mýt jemné vlasy?
Kromě dobrého šamponu taky záleží na tom, jak ho používáte. Nezapomínejte šampon a kondicionér pořádně vymýt. Tím pořádně myslíme opravdu pořádně. Tento krok nešiďte, zbytky šamponu zatěžují vlasy i vlasovou pokožku. Po umytí si vlasy vždycky vyfoukejte a nechoďte spát s mokrou hlavou.

Musím používat kondicionér?
Funkce kondicionéru je uzavřít kutikulu, takže ano, pokud nechcete mít hrubé a na dotek nepříjemné vlasy, které se navíc lámou. Kondicionérů se nebojte, platí u nich to samé, co u šamponu. Vybírejte si ty kvalitní, bez olejů a určené přímo pro jemné vlasy.

Co je "reverse washing"?
Jedná se o metodu, kdy nejdřív použijete kondicionér a po jeho smytí šampon. Může to být právě vaše cesta, jak mít zdravé vlasy bez zatížení. Zkuste to a sami uvidíte, jestli to na vás funguje.

Jak si mám správně česat jemné vlasy?
Čím míň, tím líp. Hřebenem totiž rozčesáváte maz produkovaný pokožkou po celé délce vlasů, ty se zmastí a o objemu se vám může jen zdát. 

Na následující stránce najdete seznam 7 nejoblíbenějších šamponů pro jemné vlasy podle ELLE. Opravdu fungují.

 


6 cool účesů pro krátké vlasy a jak se o ně správně starat

6 cool účesů pro krátké vlasy a jak se o ně správně starat 15.2.2018 foto: Getty Images
Přemýšlíte o radikální změně vzhledu? Nechejte se ostříhat podle hvězd. Kadeřníci vám poradí, jaký styling je nejlepší a jak často budete potřebovat nůžky.

Party účesy, které zvládnete za minutu

Party účesy, které zvládnete za minutu 24.12.2017 foto: Getty Images
Není čas, ztrácet čas.