Kdy jsme nejčastěji nevěrní? Víme to!

Kdy jsme nejčastěji nevěrní? Víme to! 11.1.2017
Nová studie, kterou vypracovali vědci z USA, se zabývá tím, ve kterých dnech mají partneři tendenci se podvádět. A překvapivě to vychází především na měsíc leden.

V Americe je už delší dobu v kurzu online platforma pro zadané ženy, které mají v úmyslu podvést svého partnera. Právě tato platforma iniciovala výzkum, který měl objasnit, kdy jsou lidé nejčastěji nevěrní. A právě měsíc leden se ukázal jako období nejvíce ohrožující vztahy. A abychom byli přesní: Nejrizikovější je prý druhé pondělí po Vánocích. Aspoň podle výsledků vědecké studie. Na základě čeho došli autoři studie k tak přesným výsledkům? Argumentem jsou počty nových registrací, které druhé pondělí po vánočních svátcích lámou rekrody. Například 11. ledna 2016 stoupl počet registrací o celých 320 procent. 70 procent respondentů se navíc shoduje na tom, že na začátku roku mají potřebu být aktivnější než kdykoli jindy v roce. Jako důvod nevěry uvádí 52 procent dotazovaných, že touží opět zažít pocit naprosté svobody, co se týče výběru partnera. 

Proč zrovna leden?

Sváteční a většinou rodinnou atmosféru kolem období Vánoc vnímají mnozí lidé jako rutinu a stereotyp. A to do té míry, dobu plnou vánočních rituálů zatouží vyvážit přesným opakem - novým dobrodružstvím. Studie uvádí, že lidé propadají pocitu, že vánoční svátky i stres, který jim obvykle předchází, oslabuje jejich osobnost a chtějí zase nějakou chvíli myslet jen sami za sebe a nikoli za širokou rodinu, která bývá o Vánocích na prvním místě. Když si k tomu přičtete různé drobné i větší partnerské neshody, kterým se lidé v tomto období většinou nevyhnou, není divu, že někteří lidé autorům studie prozradili, že myšlenky na nevěru v nich začaly klíčit bezprostředně po svátcích - tedy v lednu. Do jaké míry je tato víceméně kuriózní studie objektivní, či ne, to asi neposoudíme. V každém případě jsme ale přesvědčeni, že o tajemném milenci, který by do života přinesl pořádné zajiskření, se dá snít nejen v lednu…

TOP 10 hot scény ze seriálu Hra o trůny

Čím více nahých lidí, tím lepší sex? HBO a seriál Hra o trůny vám dokáží, že to tak nutně být nemusí.

Jak jste dobrá v posteli?

To vám prozradí hvězdy.