Kdy jsme nejčastěji nevěrní? Víme to!

Autor: Datum: 11. ledna 2017
Nová studie, kterou vypracovali vědci z USA, se zabývá tím, ve kterých dnech mají partneři tendenci se podvádět. A překvapivě to vychází především na měsíc leden.
Kdy jsme nejčastěji nevěrní? Víme to!

V Americe je už delší dobu v kurzu online platforma pro zadané ženy, které mají v úmyslu podvést svého partnera. Právě tato platforma iniciovala výzkum, který měl objasnit, kdy jsou lidé nejčastěji nevěrní. A právě měsíc leden se ukázal jako období nejvíce ohrožující vztahy. A abychom byli přesní: Nejrizikovější je prý druhé pondělí po Vánocích. Aspoň podle výsledků vědecké studie. Na základě čeho došli autoři studie k tak přesným výsledkům? Argumentem jsou počty nových registrací, které druhé pondělí po vánočních svátcích lámou rekrody. Například 11. ledna 2016 stoupl počet registrací o celých 320 procent. 70 procent respondentů se navíc shoduje na tom, že na začátku roku mají potřebu být aktivnější než kdykoli jindy v roce. Jako důvod nevěry uvádí 52 procent dotazovaných, že touží opět zažít pocit naprosté svobody, co se týče výběru partnera. 

Proč zrovna leden?

Sváteční a většinou rodinnou atmosféru kolem období Vánoc vnímají mnozí lidé jako rutinu a stereotyp. A to do té míry, dobu plnou vánočních rituálů zatouží vyvážit přesným opakem - novým dobrodružstvím. Studie uvádí, že lidé propadají pocitu, že vánoční svátky i stres, který jim obvykle předchází, oslabuje jejich osobnost a chtějí zase nějakou chvíli myslet jen sami za sebe a nikoli za širokou rodinu, která bývá o Vánocích na prvním místě. Když si k tomu přičtete různé drobné i větší partnerské neshody, kterým se lidé v tomto období většinou nevyhnou, není divu, že někteří lidé autorům studie prozradili, že myšlenky na nevěru v nich začaly klíčit bezprostředně po svátcích - tedy v lednu. Do jaké míry je tato víceméně kuriózní studie objektivní, či ne, to asi neposoudíme. V každém případě jsme ale přesvědčeni, že o tajemném milenci, který by do života přinesl pořádné zajiskření, se dá snít nejen v lednu…

Klára Antošová

Klára Antošová

Miluje ranní běhání, čerstvé ciabatty z Wine Food Market, svoje děti a taky všechny její blízké, kteří ji milují a drží nad vodou, když už nemůže. Naopak čím dál hůře snáší přímou konfrontaci s lidmi, kteří se tváří, že vědí, znají, umí, a přitom nevědí, neznají, neumí téměř nic a význam slova sebereflexe asi nikdy nepochopí.

Související položky

Kdy máme nejčastěji sex?

Kdy, kde a jak se nejraději milujeme se svým klukem, to si vyprávíme nanejvýš s...

Která jídla jsou zabijákem sexu?

Stává se vám občas, že na sex nemáte ani pomyšlení? Důvodem mohou být konkrétní...

Zlatá pravidla pro ten nejskvělejší sex na světě

Máte za to, že váš sexuální život je naprosto v pořádku, že vám to s partnerem v...

Sex na jednu noc: 5 pravidel

Dobrodružství na jednu noc jste už třeba zažila, možná vás něco takového ještě č...