Girl Power: 7 pozitivních věcí, které přináší rozchod

Girl Power: 7 pozitivních věcí, které přináší rozchod 31.8.2016
Máte za sebou čerstvý rozchod a hlavu plnou smutku a přemýšlení o tom, jaký teď bude váš single život? Hlavu vzhůru! Je dost důvodů, aby vaše slzy hodně rychle vystřídal smích a dobrá nálada.

Být single neznamená nic hrozného nebo omezujícího. Právě naopak. Single život přináší spoustu úžasných věcí. Smutek po rozchodu hoďte za hlavu a začněte si užívat každého dalšího dne. Na co pozitivního se můžete těšit?

1. Jste volná

Vítejte na svobodě. Chce se vám dnes večeřet ve Florencii a příští týden vyrazit surfovat na Bali? Všechno je možné a všechno je jen na vás. Rozhodovat se můžete jen s ohledem sama na sebe, bez kompromisů a bez ohledu na někoho druhého.

2. Zklidní se vám život

Každý konec vztahu s sebou nese spoustu emocí, vypjatých situací, vyhrocených hovorů, pocitů nejistoty. S tím už je po rozchodu konec. Už víte, na čem jste, kostky jsou vrženy a jde se dál. Teď se můžete v klidu soustředit jen sama na sebe a srovnat si život zcela podle svého.

3. Máte zase čas na kamarádky

Na kamarádky byste si měla čas najít vždycky, a to i když jste sebevíc zamilovaná. Ale co si budeme povídat, někdy to tak není. Single život vám v tomto otevírá nové obzory. Zavolejte holkám, které jsou taky samy, a naplánujte společný víkend na horách nebo aspoň páteční party až do rána!

4. Stoupne vám sebevědomí

Pokud se člověk odhodlá z jakýchkoli důvodů ukončit vztah, chce to pořádnou dávku odvahy. Může se stát, že zpočátku budete o svém rozhodnutí třeba i chvílemi pochybovat, ale rozhodně vám tahle zkušenost dodá pořádnou dávku sebevědomí a budete pyšná, že dokážete vyřešit i takové situace, do nichž se každému nechce.

5. Lépe poznáte sama sebe

Jako single máte jedinečnou možnost začít si plnit všechna vaše nejtajnější přání, touhy a vytyčovat si stále nové cíle. Pokud člověk žije ve vztahu, musí svoje touhy často upozaďovat, ale jako single posloucháte jen sama sebe. A taky se tím pádem lépe poznáte. Začněte přemýšlením, co vás v životě dělá šťastnou a tomu se věnujte.

6. Budete žít zdravěji

Každý rozchod znamená změnu. A pak také zpravidla touhu urovnat si a „pročistit“ život. Jděte do toho. Soustřeďte se na zdravější jídlo, více sportujte a snažte se trávit volný čas na čerstvém vzduchu. Takový životná styl prospěje nejen vašemu tělu, ale i duši.

7. Najdete si lepšího kluka

Vztahy znamenají životní zkušenosti, a to nejen díky svým hezkým okamžikům, ale i těm horším. Mix toho všeho plus sebepoznávací single období se nepochybně zúročí ve vašem dalším vztahu. Nemluvě o tom, že díky tomu všemu už také lépe odhadnete, který kluk je pro vás ten pravý.

 

Už nechcete být single? Stačí změnit pár věcí!

Už nechcete být single? Stačí změnit pár věcí! 11.4.2017 foto: Getty Images
Americká psycholožka zabývající se fenoménem singles přišla na to, proč někteří lidé stále nemohou najít partnera a radí, co by měli ve svém životě změnit.

Proč potřebujeme v našem životě finské "kalsarikannit". A vy také!

Pokud si myslíte, že zatáhnuté závěsy a k tomu pořádná sklenice vína znamená jedině přicházející depresi, jste na omylu. Pouze ve svém životě potřebujete nový jazyk - finštinu - a hlavně nové slovo: K...