5 nejkrásnějších módních kanceláří na světě

5 nejkrásnějších módních kanceláří na světě Laura Palšová 20.8.2015
To, že se lidé pracující v módě dobře oblékají, víme dávno. V ELLE nás tentokrát zajímalo, jak vypadají jejich pracovní místa. Prohledali jsme archivy a podívejte, co jsme pro Vás objevili. Mají jejich kreativní prostory něco společného? Ano - světlo, prostor a bílou barvu.

Sedíte denně i čtrnáct hodin v práci a máte okolo sebe nekreativní prostředí? Módní návrhaři ve svých kancelářích či ateliérech mnohdy před přehlídkami i spí. I právě proto mají návrháři a módní domy velmi kreativní a inspirativní prostředí. Ach, také bychom chtěli v něčem takovém pracovat. Co vy? 

Návrhářka kabelek Anya Hindmarch říká: "Móda by vám měla vyčarovat úsměv na tváři!" Tímto heslem se evidentně řídila i při zařizování své kanceláře. Nálepky smajlíků a vtipné předměty dokonale zrcadlí její tvorbu.

anya hindmarch garance dore 2 b4c28

anya hindmarch garance dore 18 cc5a1

 

Módní návrhářka Man Repeller alias Leandra Medine má svoji kancelář v loftovém prostoru v manhattanské čtvrti NoHo. Multifunkční a zároveň chic prostor má na svědomí firma Homepolish.

manrepeller36 06bcf

manrepeller 78381

Kreativní ředitelka módního domu Céline Phoebe Philo si nenajala architekta a rozhodla se pustit do renovace legendárního pařížského hotelu ze 17. století sama. Prostory domu Céline jsou velmi minimalistické. 

celine1 d315f

celine3 5d311

 

Módní značka Free People má ekologicky řešené kanceláře, v kterých se nachází i knihkupectví, dvě restaurace a posilovna. A jako bonus? Mají rádi psy. 

free people 2 a2c3c

free people 7 08bd1

 

Další mladá módní značka - Suno, která zaměstnává návrhářské talenty z Keni, Indie a Peru, vyrábí unikátní potisky, výšivky a podobně. Folklórní motivy jsou všudypřítomné i v jejich kreativní základně.  

suno 2 15310

suno 8 1c903

Kolekce Jakub Polanka x Bibloo je tady. Už ji máte?

Jakub Polanka má novou kolekci a my vám ukážeme 20 důvodů, proč ji musíte mít. A my také!

Jil Sander má novou kreativní ředitelku. A ředitele

Jil Sander má novou kreativní ředitelku. A ředitele 7.4.2017 foto: Getty Images
Další změna na módním nebi. Značku Jil Sander povede manželská dvojice. S okamžitou platností.