Hedi Slimane končí u Yves Saint Laurent

Hedi Slimane končí u Yves Saint Laurent 1.4.2016
Páteční ráno ukončilo několikatýdenní dohady. Hedi Slimane končí v roli kreativního ředitele Saint Laurent. Jeho kralování končí 1. dubna 2016. Po čtyřech letech. A není to apríl.

Společnost Kering, která vlastní francouzský dům Yves Saint Laurent, dnes ráno vydala stručnou tiskovou zprávu, která okamžitě obletěla (nejen) módní svět rychlostí blesku. Slimane se ujal vedení v březnu 2012 a každá jeho kolekce vzbudila obrovský rozruch, vrátil značku zpět na vrchol. Nejen kreativní, ale i po finanční stránce se YSL dařilo více než dobře. Jako jedna z mála značek se jí povedlo překročit hranici jednoho bilionu dolarů. 

Slimane zpopularizoval skinny nohavice. Za jeho působení v Dior Homme v letech zcela změnil siluetu pánských obleků a to takovým způsobem, že se Karl Lagerfeld rozhodl zhubnout několik desítek kilo, aby je sám mohl nosit. U Saint Laurent se zaměřil na mladší klientelu a úzce propojil hudební scénu s tou módní včetně celkové image. 

Nástupce nebyl zatím jmenován, často se zmiňuje jméno Antony Vaccarello.

Poslední kolekce představil Slimane v pondělí 7. března v Paříži. Podívejte se na kompletní video.

Hot news: Givenchy má novou kreativní ředitelku

Hot news: Givenchy má novou kreativní ředitelku 16.3.2017 foto: Getty Images
Francouzský módní dům Givenchy dnes oznámil jméno nového kreativního ředitele. A poprvé v historii haute couture značky to je žena.

Seznamte se s Natachou Ramsay-Levi

Seznamte se s Natachou Ramsay-Levi 10.3.2017
Módní dům Chloé dnes oznámil jméno nové kreativní ředitelky. Stala se jí Natacha Ramsay-Levi.