Král vysokých podpatků Stuart Weitzman odchází. Kdo ho nahradí?

Autor: Datum: 09. srpna 2016
Návrhář, který dal světu "nahé" sandálky na jehlovém podpatku, svlékl Kate Moss, Gisele Gisele Bündchen i Gigi Hadid a nechal jim pouze sexy kozačky, se loučí. Slavný obuvník Stuart Weitzman, který po 30 letech opouští roli kreativního ředitele vlastní značky, jmenoval svého nástupce. Kdo je nový král podpatků?
Král vysokých podpatků Stuart Weitzman odchází. Kdo ho nahradí? foto: Getty Images

Okurková sezóna se v módě opravdu nekoná. Návrháři a módní domy se starají o pravidelný přísun novinek. Minulý týden ohlásil Raf Simons svůj nástup do Calvin Klein a dnes oznámil Stuart Weitzman, že se po 30 letech loučí s postem kreativního ředitele značky nesoucí jeho jméno. Za svého nástupce označil italského designéra Giovanni Morelliho.

Výběr rozhodně není náhodný, Morelli stojí za několika ikonickými doplňky. Za svou 25letou kariéru pracovat pro Marca Jacobse, Chloé, Pradu a čtyři roky působil jako ředitel pro doplňky v Burberry. Na nový post přestupuje ze značky Loewe, kde od března 2015 působil jako hlavní designér pro kožené doplňky. Na jeho boty pod Weitzmanovým jménem se můžeme těšit na jaře příštího roku.

Stuart Weitzman se proslavil vysokými podpatky, jeho boty nosí ty nejkrásnější ženy na světě. K jeho ikonickým modelům patří hlavně "Nudist" a přiléhavé kozačky ke kolenům "Highland" (s vysokým podpatkem) a "Lowland" (na nízkém podpatku), které nosí Gisele, Karlie Kloss, Jennifer Aniston, Vévodkyně z Cambridge, Jennifer Lopez, Gigi Hadid. Minimalistické sandále "Nudist" patří mezi must-have na červený koberec vč. předávání Oscarů.

Podívejte se do fotogalerie na celebrity v botách od Stuarta. 

 

Fotogalerie
10 fotografií
Cindy Kerberova

Cindy Kerberova

Instagram: @cindysimo

Související položky

12 věcí, které byste měli vědět o Christianu Diorovi

Nejslavnější návrhář všech dob, jehož jméno znají všichni. Jaký byl Christian Di...

Seznamte se s novými haute couture designéry

Vše, co musíte vědět o nových haute couture značkách a co od nich můžete už v le...

20 věcí, které byste měli vědět o Charlotte Olympia

Navrhuje boty, které si zamilujete na první pohled. Nejdou přehlédnout stejně ja...

Marni má nového kreativního ředitele

Máme tu další střídání stráží na módní scéně. Kreativní ředitelka a zakladatelka...