Marni má nového kreativního ředitele

Marni má nového kreativního ředitele 21.10.2016 foto: Getty Images
Máme tu další střídání stráží na módní scéně. Kreativní ředitelka a zakladatelka italské značky Marni Consuelo Castiglioni dnes oznámila, že odchází a rovnou jmenovala svého nástupce.

Consuelo Castiglioni založila Marni před 22 lety spolu se svým manželem Giannim. I bez formálního vzdělání se rychle vyšvihla na špičku a její kolekce si zamiloval celý módní svět. Nikdy moc nevyhledávala média, raději svou energii plně soustředila na oblečení. Rodinný byznys přešel v prosinci 2012 pod křídla módního impéria OTB, které vlastní italský podnikatel Renzo Rosso, značka se tak zařadila po bok Viktor&Rolf, Maison Margiela a Dieselu. V témže roce jsme si všichni kupovali limitovanou kolekci pro H&M a začali jsme se vonět prvním parfémem nesoucí jméno značky. 

Dneska designérka přišla s prohlášením, že z osobních důvodů odchází z postu kreativní ředitelky. Krátce poté byl na toto místo jmenován Francesco Risso. Jeho první kolekci v nové roli bude podzim - zima 2017.

Risso vystudoval ve Florencii na Polimoda, v New Yorku Fashion Institute of Technology a v Londýně Central Saint Martin's. Než se stal v roce 2008 součástí týmu Prada, pracoval pro značky Anna Molinari, Alessandro Dell'Acqua a Malo.

francesco e78cb

Podívejte na přehlídku Marni na jaro - léto 2017.

Kolekce Jakub Polanka x Bibloo je tady. Už ji máte?

Jakub Polanka má novou kolekci a my vám ukážeme 20 důvodů, proč ji musíte mít. A my také!

Jil Sander má novou kreativní ředitelku. A ředitele

Jil Sander má novou kreativní ředitelku. A ředitele 7.4.2017 foto: Getty Images
Další změna na módním nebi. Značku Jil Sander povede manželská dvojice. S okamžitou platností.