Příběh svatebních šatů Mirandy Kerr

Příběh svatebních šatů Mirandy Kerr 25.7.2017 foto: Patrick Demarchelier - August Vogue
Když se vdává topmodelka, je jisté, že její šaty budou výjimečné. V případě Mirandy Kerr to platí dvojnásob.

Jen pár vyvolených má tu čest, že se vdá v haute couture šatech. Těch svatebních vznikne do roka jen pár. Ručně šité na míru, ruční výšivky, unikátní design. Jsou navržené od těch nejslavnějších módních návrhářů z nejlepších látek, jaké si jen umíte představit. Australská topmodelka Miranda Kerr to štěstí měla a hned dvojité. Její svatební róbu nenavrhl nikdo jiný než Maria Grazia Chiuri, kreativní ředitelka módního domu Dior.

Pokud jste čekali něco sexy vzhledem k tomu, že se Miranda proslavila jako jeden z andílků Victoria's Secret, budete hodně překvapeni jejím výběrem. Nevěsta se celá zahalila do bílého hedvábí. Žádný výstřih, sexy sukně nebo tenoučká ramínka. Inspirací jí jasně byla svatební róba Grace Kelly, která si v roce 1954 vzala monackého knížete Rainiera. Tu tehdy navrhla Helen Rose a celá vznikla v ateliérech MGM za pomoci 35 švadlen.

Krásná, cudná, elegantní. Superlativ k jejím šatům nikdy nebude dost, i kdybyste je vyjmenovávali celou následující hodinu. Maria a její tým se ukázali v tom nejlepším světle. Miranda si návrhářku vybrala už vloni na podzim, když přiletěla do Paříže, aby společně probraly její představu. "Myslím si, že to je sen každé dívky vdát se v šatech od Diora," řekla modelka v rozhovoru pro Vogue.

Na finální fitting přiletěla Chiuri se svým týmem do Los Angeles, kde Miranda žije. "Musím být upřímná, nebylo těžké s ní zkoušet," prozradila Maria. "Chtěla něco pohádkového. Inspirovala mě k tomu, abych udělala šaty, které jsou velmi emocionální a jednoduché zároveň." Objemnou sukni zdobily jen stovky látkou potažených knoflíčků a drobné kytičky konvalinek. Ty měl sám Monsieur Dior nejraději. 

Pro hlavní drůžičku navrhla šaty Corolla de Castellane, kreativní ředitelka Baby Dior. A ženich? Ten měl samozřejmě oblek od Diora. 

Podívejte se do fotogalerie na to, jak vznikaly svatební šaty Mirandy Kerr v haute couture ateliérech na Avenue Montaigne.

Fotogalerie
12 fotografií

Kaia Gerber navrhla vlastní kolekci. Pro Karla Lagerfelda!

Kaia Gerber navrhla vlastní kolekci. Pro Karla Lagerfelda! 16.1.2018 foto: Getty Images
Nejžádanější modelka současnosti se stane módní návrhářkou.

Proč musíte jet do Florencie? Kvůli Gucci Garden!

Proč musíte jet do Florencie? Kvůli Gucci Garden! 10.1.2018 foto: archiv Gucci
Restaurace nejlepšího šéfkuchaře na světě. Kino. Knihkupectví. Šaty. Kabelky. Bytové doplňky. Umění. Vítejte v nové dimenzi vesmíru Gucci.