Modelka Veruschka jako nová tvář Acne Studios

Německá modelka Veruschka (78) se stala největším překvapením letošních resort přehlídek.

Nedávno se na přehlídky i do kampaní vedle Gigi Hadid a Kendall Jenner nominovala modelka Lauren Hutton (73). V Miláně zavírala společně s Gigi přehlídku Bottega Veneta, stala se letos jednou z tváří kampaně Calvin Klein Underwear (ano, opravdu spodního prádla) a spolu s Kendall, Kirsten Dunst a dalšími natočila černobílé video, které režírovala Sofia Coppola. 

02 acnestudios resort18 1496846544 d0bfc

Německá modelka Veruschka, múza fotografů Richarda Avedona, Helmuta Newtona i Irvinga Penna, byla v šedesátých a sedmdesátých letech jednou z prvních supermodelek a také nejvytíženější. Veruschka byla díky své řezané tváři a výšce 190 centimetrů nepřehlédnutelná. 

05 acnestudios resort18 1496846547 ad354

V nejnovějším lookbooku módní značky Acne Studios - Resort 2018 se objevuje s krátkými vlasy a v džínách. Je jí sedmdesát osm, ovšem vypadá o polovinu mladší. 

Je to už několik dekád, kdy o Veruschce Richard Avedon mluvil jako o "nejkrásnější ženě světa". Veruschka je navždy zachycena i na filmovém plátně, a to v jednom z nejikoničtějších filmů své doby - Zvětšenina režiséra Michelangela Antonioniho. Veruschka tu hraje sice trochu sebe samu a vedle Francouzky Jane Birkin ztělesňuje modelku svádějící nebo spíše sváděnou fotografem v podání mladého Davida Hemmingse. 

acne studios r18 1 e5845

Kreativní ředitel Acne Studios Jonny Johansson resort kolekci popisuje slovy: oversize silulety, rozdrbanné džínové bundy, dlouhé rukavice, legíny s potiskem.

Ne vždy to měla Veruschka von Lehndorff v modelingu jednoduché. Než získala status ikony, byla kritizována svým agentem pro svoji "žirafí" výšku a "obrovské" číslo nohy. Veruschce pak pomohl právě Richard Avedon, s kterým pro módní časopis Vogue nafotila několik "nezapomenutelných" editorialů. 

image 18068

Veruschka sice už dávno není hvězdou přehlídkových mol ani editorialů, ale komeční zakázky bere i po sedmdesátce. Před několika lety to byla kampaň pro highstreet značku Target nebo pro britského návrhaře Gillese Deacona. 

 

Kde musíte být? Na Teniskology!

Kde musíte být? Na Teniskology! 20.10.2017
Už potřetí si tento víkend užijete tenisek až nad hlavu.