Vzhůru do Paříže! Čeká vás sám Monsieur Dior

Vzhůru do Paříže! Čeká vás sám Monsieur Dior 5.7.2017
Právě dnes v Paříži začíná velkolepá výstava k 70. narozenínám módního domu Dior.

Jedním si buďte naprosto jistí. To, co v pařížském Musée des arts decoratifs ode dneška do 7. ledna uvidíte, předčí veškeré vaše představy, touhy a módní sny. Nejlegendárnější z legendárních módních domů Dior tam slaví své sedmdesátiny výstavou s názvem Christian Dior, couturier du rêve a je to fashion party v tom největším stylu. Co jiného bychom také od pana Diora mohli čekat, že? 

Bohatá a komplexní výstava vás pozve na vskutku vzácnou a dlouhou návštěvu historií módního domu Dior - seznámíte se se samotným zakladatelem Christianem Diorem a poznáte i všechny jeho slavné následovníky – Yves Saint Laurenta, Marca Bohana, Gianfranca Ferrého, Johna Galliana, Rafa Simonse i současnou kreativní ředitelku Marii Grazii Chiuri.

Budete žasnout nad více než třemi sty modely haute couture, které vznikly od roku 1947 do současnosti, takže nejen módou, stylem a krásou, ale ani emocemi výstava rozhodně nešetří. 

Vedle této naprosto unikátní přehlídky šatů vysoké krejčoviny je velká pozornost věnována i práci všech dosavadních ateliérů i módním fotografiím "oblečených" v Dioru, nejrůznějším dokumentům spjatým s módním domem, včetně ilustrací, skic, reportážních fotek, dopisů a poznámek, módních doplňků - uvidíte spoustu klobouků, šperků, kabelek, bot a parfémových flakonů, tím si můžete být naprosto jistí. 

Módní kreace jsou v pařížské expozici propojeny s výběrem obrazů, nábytku a uměleckých objektů, a zdůrazňují tak velmi úzké vztahy mezi módou a všemi formami umění domu Dior.

Takže snad nyní máte dost pádný důvod pro návštěvu Paříže. Uvítá v ní vás sám Monsieur Dior. 

Abyste byli v úplném obraze, podívejte se do galerie a na samotnou výstavu Christian Dior, couturier du rêve trochu nahlédněte. Ať víte, na co se máte těšit. 

 

 

Fotogalerie
18 fotografií

Barvou roku 2018 se stává Ultra Violet

Barvou roku 2018 se stává Ultra Violet 8.12.2017 foto: Getty Images
Nečekaná, provokativní, inspirativní a rozhodně nepřehlédnutelná.

Co mají společného Irina Shayk a Dakota Johnson?

Nová kampaň Intimissimi oslavuje silné ženy.