Dior vydává novou knihu, kterou musíte mít

Dior vydává novou knihu, kterou musíte mít 15.11.2017 foto: Getty Images
Dior letos slaví 70. výročí a vydává druhou knihu ze série věnované návrhářům, kteří pro módní dům kdy navrhovali.

Jméno Yves Saint Laurenta je neodmyslitelně spojené s historií módního domu Dior. Pan Dior si ho v roce 1955 vybral jako svého prvního asistenta, který za dva roky stanul v čele nejslavnější značky své doby. Sice jen na krátkou dobu, ale o to intenzivnější stopu v historii značky zanechal. 

Teď vychází kniha věnovaná jeho haute couture kolekcím. Druhý díl z celkem sedmidílné série, která by neměla chybět v žádné knihovně. Zejména pokud milujete módu a trendy, spoustu z nich totiž odstartoval právě Monsieur Saint Laurent. Dior tuto sérii začal vydávat vloni, první díl je věnovaný Christianu Diorovi a ještě budou následovat knihy Marc Bohan, Gianfranco Ferré, John Galliano, Raf Simons a Maria Grazia Chiuri. 

Knihu napsala Laurence Benaïm. Francouzská novinářka a autorka biografie Yves Saint Laurenta mapuje kolekce od jaro - léto 1958 až podzim - zima 1960, kdy se Monsieur Laurent nechal inspirovat beatníky a byl z toho pořádný skandál. 200 ilustrací na 300 stranách vás uchvátí a budete nad knihou trávit spoustu a spoustu večerů, protože Laurentovy šaty vás uchvátí. 

Fotogalerie
12 fotografií

Sedm talentů, které jsme si zamilovali v Londýně

Sedm talentů, které jsme si zamilovali v Londýně 21.2.2018 foto: Getty Images (přehlídka Marta Jakubowski)
Londýnský fashion week má pro podzim a zimu 2018 téma Positive Fashion, iniciativu vytvořenou za účelem propagace a oslavy diverzity, udržitelnosti a otevřenosti. Cíl je jasný: využít módu jako platfo...

Sasha jede! Nová múza Dior tančí a maluje

Sasha jede! Nová múza Dior tančí a maluje 18.2.2018 foto: archiv Dior
Topmodelka Sasha Pivovarova září v kampani Dior