15 destinací, kam se vypravit v roce 2018

Naši přátelé, fotografové a celebrity neustále zaplavují sociální sítě fotkami ze srílanských hor, tyrkysových lagun na Filipínách i romantických domků na ostrově Mykonos. Kam budeme nejraději cestovat v roce 2018?

Od Aysenu v Chile až po Keke Xili na tibetské plošině - tyto destinace letos doporučují odborníci na cestovní ruch. Pojďte si s námi vybrat místo vaší letošní dovolené a nebojte se řecké pláže nahradit něčím dobrodružnějším.

1. Sevila, Španělsko

Proč v roce 2018? Možná si vzpomenete, že vám někdo kdysi říkal, že jde o město plné aut a dopravních zácp. To už je dnes minulostí - je to historické město plné lidí na kolech, tramvají a umělců. V roce 2018 se budou v hlavním městě Andaluzie udělovat Evropské filmové ceny. A Sevillu mohou znát i fanoušci televizního seriálu Hra o trůny. Pokud ne, měli by se tam okamžitě vypravit. Barokní malíř Bartolome Esteban Murillo bude mít ve městě během celého roku výstavy na počest 400. výročí.

Tip: Doporučujeme tapas bary, kterých ve městě v posledních letech vyrostlo opravdu hodně. Pokud budete chtít jít na lepší večeři, zavítejte do restaurace El Rinconcillo, která patří mezi vůbec nejstarší ve Španělsku.

Nejlepší čas dovolené: Rozhodně jaro, to v Seville probíhají hned dvě velkolepé oslavy - Semana Santa a Feria de Abril. Podnebí je v té době ve městě velmi příjemné - rozhodně se vyhněte rozpálenému létu. Nejlevnější letenku seženete na září nebo říjen, kdy se město začíná vyprazdňovat.

seville cityscape 2 xlarge 3f274


10 zasněžených měst, která vypadají jako z pohádky

Máte rádi pravou zimu, ale nejste zrovna velkým fanouškem hor a lyžování? Vydejte se do jednoho z 10 evropských měst, která pod sněhem vypadají jako z pohádky.

Netradiční vánoční trhy, které musíte vidět

Netradiční vánoční trhy, které musíte vidět 2.12.2017 Trivago
Víme, kam se vydat za těmi nejkrásnějšími vánočními trhy. Ale zapomeňte na klasiku. Přinášíme 9 TOP destinací, kde nasát skvělou slavnostní náladu v hodně netradiční atmosféře. Jste připraveni vyrazit...