Prodloužený víkend ve Splitu

Nejvyšší čas vyrazit do Dalmácie.

Nevíte kam vyrazit letošní léto protože chcete všechno naráz – skvělé jídlo a víno, historické městečko, průzračné moře, prázdnou pláž jen pro sebe, ale také místo, kde to pořádně žije a večer tam neumřete nudou? Máte štěstí, jedno takové, které splňuje tohle vše, je: Split!

Za hodinku a půl letadlem z Prahy se ocitnete v Dalmácii, regionu, díky kterému se do Chorvatska zamilujete zas a znovu. Co dělat, až tam budete?

1. Za historií i skvělou kávou

split1 cf814

Splitu se prý mezi místními říká klenot Jadranu. Romantické centrum města, které si určil a nechal postavit císař Dioklecián jako své odpočinkové místo, totiž plné takových klenotů je. Největším lákadlem (nejen) pro turisty je zaručeně právě Diokleciánův palác, který je na seznamu světového dědictví UNESCO a "zahrál si" také v Game of Thrones. Turisté obdivují nejen hradby a úchvatný palác, ale i rozsáhlé a dochované římské sklepení. Už víte, kde Daenerys chovala své draky?

Procházku si určitě udělejte i ke Zlaté bráně a populární soše biskupa Řehoře Ninského od sochaře Ivana Meštroviće, která vám přinese štěstí, pokud si pohladíte biskupa palec u nohy. Není radno vynechat také Katedrálu Svetog Guje, národní divadlo či antické město Salona, které je jen deset minut od Splitu.

Až si pořádně nakoukáte celé město, nevynechte kávu. Objednejte si pravé "makijato", tak jako to dělají místní. Skvělých kaváren po městě najdete spoustu, třeba hlavní promenáda Riva je jich zcela plná. My doporučujeme kavárnu To je to  či příjemné Caffé Vidlica s tím nejkrásnějším výhledem.


50 nejkrásnějších míst v Evropě

Přemýšlíte, kam na prodloužený víkend? Objevili jsme 50 nejkrásnějších míst Evropy, kam se tento podzim určitě vydejte.

Prodloužený víkend, zn.: relax

Prodloužený víkend, zn.: relax Promotion 25.9.2017
Už víte, kam vyrazit koncem tohoto týdne? Máme skvělý tip.