Kdy jdete spát a co to o vás říká?

Kdy jdete spát a co to o vás říká? 10.1.2018
Koukáte do noci na seriály na Netflixu, nebo si radši ráno přivstanete, abyste si v klidu mohli vychutnat vaše kafe, zatímco slunce teprve nesměle vykujuje? Prozrazuje to o vás více, než si myslíte.

Co vše o vaší osobnosti vypovídají vaše spací návyky, nejspíš netušíte. Zní to možná trochu zvláštně, ale mohou odhalit různá tajemství vašeho pravého Já. Stačí, abyste si zanalyzovali vaši spací rutinu.

Co o vás říká čas, kdy chodíte spát?

1. Mezi 20-22 hod.

Ať už za sebou máte den plný stresů, nebo máte druhý den dead-line pro váš důležitý projekt, nemá to žádný vliv na to, že jdete spát ( jako obvykle) brzy. Pro lidi, kteří chodí spát dříve než ostatní, bývá charakteristické, že jsou opatrní, obezřetní, mají tendenci se spíše držet zpátky. Ve svém životě potřebují mít pocit uspořádanosti, řádu a rutiny. Mají radost, když se jejich život odehrává podle předem stanoveného plánu a ideálně i časového rozvrhu. Na někoho to může působit extrémně nudně, ale oni plánování a jeho dodržování považují za skvělou věc.

2. Mezi 22-24 hod.

Tato skupina je obecně vnímána jako inteligentní a spolehlivá ve své profesi.  Ale vyskytuje se mezi nimi jisté rebelské jádro. Vědí dobře, jak je rutina důležitá, ale zároveň si někdy neodpustí o něco posouvat své hranice a dělat jisté změny v zavedených pořádcích. Ať už v práci nebo v soukromí. A to hlavně z podvědomého strachu, aby se jim život nezměnil jen na šeď, nudu a povinnosti. Aby se ke změně odhodlali, potřebují většinou malé “nakopnutí”, které je bude motivovat.

3. Mezi 24-2 hod.

Mnozí lidé bývají nejvýkonnější právě v noci a v běžné pracovní době zdaleka tak produktivní nejsou. Ti, kteří chodí spát až po půlnoci, bývají obvykle velmi kreativní. Ale zároveň je pro ně typické, že jsou ustaraní a často si lámou hlavu s věcmi, které stejně nemohou ovlivnit. Když přijdou domů z práce, často svůj mozek neumí “vypnout” a mají dost energie na to, aby ještě večer pracovali nebo se zabývali myšlenkami, které jim moc na klidu nepřidají. Ve skrytu duše ale touží po pohodě a vyrovnanosti, k čemuž by mohl významně pomoct třeba i dostatek spánku.

4. Mezi 2-4 hod.

Tyto noční sovy jsou v jádru lidé, kteří vyžadují extrémní svobodu na všech frontách. Nesnášejí jakákoli pravidla, nechtějí se nechat svazovat ničím a nikým. Jsou to rebelové, vznětlivé a temperamentní bytosti. A taky nezávislé osoby, které nejsou ochotné se přizpůsobit rytmu kohokoli jiného. Jejich status quo je ale svým způsobem jejich nepřítel - omezuje je to mj. v práci. Např. takové zaměstnání, které by předpokládalo jejich nasazení od ranních hodin, je pro ně předem vyloučené.

 

 

 

S kým se kamarádit? Poradí vám hvězdy

V jakém znamení se narodila vaše nejlepší kamarádka? Pokud je Býk, Ryba nebo Rak, máte štěstí!

#ELLEChart: Knihy roku 2017 - zahraniční beletrie

Co nás loni nadchlo mezi tituly odjinud?