3 filmy, které byste měli vidět hned teď

3 filmy, které byste měli vidět hned teď 5.12.2017
Čas jít do kina nastal právě teď. Na co?

JAK TO VŠECHNO ZAČALO 120 BPM. Beats per minute. Takhle tepe hudba devadesátých let. A s ní přichází AIDS. Nenechte si v žádném případě ujít jeden z nejsilnějších filmů tohoto roku. Šílelo se z něj nadšením už v Cannes, vy na tom určitě nebudete jinak. Smrtelná nemoc jako věc veřejná, smrtelná nemoc jako věc ryze soukromá, intimní. Jak moc je 120 BPM výjimečným filmem, o tom si udělejte obrázek sami, pro ELLE jsou 120 BPM filmem roku

 

ZVLÁDNOU TO? Lukáš chce být slavným hip-hoperem. Simona si nechá změnit pohlaví. Jarda touží po velké rodině. Jejich sny, touhy a cíle jsou úplně jiné, jedno však mají společné – jejich domovem není ten obvyklý, nýbrž dětský. Z něj se teď protagonisté dokumentu Sbohem děcáku režisérky Hany Ludvíkové snaží dostat a postavit se na vlastní nohy. Podaří se jim to? 

 

HERECKY SILNÉ KVARTETO Nemusíme si nic nalhávat, ani rok 2017 nebyl v Česku po filmové stránce nikterak výjimečný. Jedny z posledních nadějí jsme upřeli na Kvarteto, které se v kinech začalo hrát minulý týden. Režíruje ho Miroslav Krobot, který se rozhodl vyprávět nám o (ne)snesitelné křehkosti mezilidských vztahů, zvláště pak v navenek uzavřené skupině lidí, jakou je právě komorní hudební těleso, a hrají v něm Bára Poláková, Lenka Krobotová, Pavlína Štorková, Jaroslav Plesl a další vaši oblíbenci. Takže, život nám ten film opravdu nezměnil, na to je chvílemi příliš banální, ale trapně vám za něj v kině ani po něm nebude. 

Kupte (si) divadlo

Kupte (si) divadlo 14.12.2017
Máme pro vás divadlení tipy, kterými na Vánoce uděláte radost. Kupte na ně lístek svým blízkým. Nebo klidně sobě.

#ELLEhits: Že už nemůžete slyšet Rolničky?

#ELLEhits: Že už nemůžete slyšet Rolničky? 12.12.2017
Nalaďte se díky našim hitům patřičně (ne)vánočně. Na Purpuru a Mariah Carey ovšem zapomeňte. Naštěstí.