7 filmů z londýnské metropole, které musíte vidět

7 filmů z londýnské metropole, které musíte vidět 12.11.2017
Londýn je jednou z nejatraktivnějších filmových lokací. Zajímá vás, v kterých londýnských čtvrtích se natáčely filmy, které v ELLE můžeme vidět stále dokola a nikdy nás nezačnou nudit?

Asi každý výlet do londýnské metropole ve vás zanechá pocit, že se tam musíte zase rychle vrátit. A jaký je ten nejrychlejší možný návrat? Pusťte si film, který vás do Londýna během několika minut přenese.

1. Láska nebeská, 2003, režie Richard Curtis


Není to jen jeden z našich nejoblíbenějších "londýnských" filmů, ale také dnes už klasický vánoční evergreen. Ve filmu Láska nebeská hraje Londýn jednu z mnoha hlavních rolí, a to hned vedle Emmy Thompson, Hugh Granta, Liama Neesona nebo Claudie Schiffer. Pokud jste film náhodou neviděli, tak se připravte na ohromnou porci emocí, zamotaných vztahů a naprosto dokonalého soundtracku. Koktejl, který si můžete dát nejen o Vánocích, ale pokaždé, když je vám zrovna ouvej. Ve filmu navštívíte sídlo premiéra 10 Downing Street, letiště Heathrow, kluziště u Somerset House, nákupní centrum Whiteleys ale i Selfridges nebo kostel Grosvenor Chapel. Užijete si taky procházky podél Temže po South Bank. Takže pokud si plánujete výlet po místech tohoto filmu, zabere vám to minimálně 3 dny, než je všechna obejdete. A pak si rovnou kupte letenku do Portugalska, ponevadž to místo, kde Colin Firth píše svou knihu, je někde tam.


7 filmových romancí, u kterých si pobrečíte

Máte chuť si dneska večer pustit tak zamilovaný film, že se budete dojímat ještě dlouho potom, co si uslzenýma očima přečtete závěrečné titulky? Máme tipy.

TOP 7 filmů, které si pusťte tento víkend

Podle meteorologů má dneska řádit venku silný vítr. Pokud se zrovna nechystáte číst knihu Na větrné hůrce, připravili jsme seznam sedmi nejpůsobivějších filmů o přírodních katastrofách.