Devadesátkové filmy pro mileniály

Devadesátkové filmy pro mileniály 16.7.2017
Víte, kdo je Troy Dyer? Devadesátá léta byla ve znamení flanelových košil, grunge, MTV, tápající generace X a filmů, které je dobré si připomenout. Vybrali jsme 7, které stojí za to si pustit. Třeba rovnou dnes večer.

Bolestná realita (1994)

Film je natočený v texaském Houstonu a sleduje skupinku přátel, která se snaží po maturitě najít práci a lásku. Film režíroval tehdy mladý a neznámý herec Ben Stiller, který se ve filmu objeví jako typický amibiciózní kravaťák, který se snaží svést jednu z hlavních hrdinek - Winonu Ryder, která hraje nadějnou a naivní dokumentaristku na začátku kariéry. Jejím nejlpeším kamarádem je spolubydlící Troy Dyer, plakátový případ grázla se zlatým srdcem, kterého hraje Ethan Hawk.

Zaměřte se na:
1. Outfity Winony a jejích kamarádek. Tohle je grunge, tak jak má být.
2. Pětidolarové (150 korun) rande v kavárně. Po shlédnutí už nikdy nebude stejné.
3. Památnou větu: "Lásko, ve 23 letech se snaž jen o jediné, být sama sebou."

rehost 2016 9 13 9708d83f 25ea 4fe4 ad22 7effb2057468 f1cb9


7 filmů z londýnské metropole, které musíte vidět

Londýn je jednou z nejatraktivnějších filmových lokací. Zajímá vás, v kterých londýnských čtvrtích se natáčely filmy, které v ELLE můžeme vidět stále dokola a nikdy nás nezačnou nudit?

7 filmových romancí, u kterých si pobrečíte

Máte chuť si dneska večer pustit tak zamilovaný film, že se budete dojímat ještě dlouho potom, co si uslzenýma očima přečtete závěrečné titulky? Máme tipy.