Už jste v Praze viděli Zahu Hadid?

Už jste v Praze viděli Zahu Hadid? 24.7.2017
Že ne? Do 10. srpna máte čas to napravit.

V pražské DSC Gallery právě probíhá výstava příznačně pojmenovaná ICONS, které v české premiéře uvádí originály od světových, legendárních designérů Zahy Hadid, Grega Lynna a Naoto Fukusawy. Jejich díla, která na výstavě uvidíte, jsou součástí rozsáhlé sbírky Vitra Design Muzea.

Na výstavě jsou k vaší dispozici hned tři krásné instalace, přičemž nás nejvíc baví hned ta první z nich - jeden z nejznámějších organicky tvarovaných objektů Zahy Hadid, stůl Mesa, je umístěn do tekuté lázně, která nabízí odraz na vodní hladině.

Druhá instalace pak představuje židli Acrylic Chair od japonského designéra Naoto Fukusawy. Ta pochází ze série devíti kusů, přičemž každý je vyroben z jiného materiálu: betonu, mramoru, proutí, sena a dalších. Na výstavě ICONS se můžete těšit na variantu z akrylátu.

Ve třetí výstavní místnosti se nachází křeslo Duchess ve zlaté barvě, které vytvořil Greg Lynn. Jeho extravagantní série rafinovaně používá ergonomii lidského těla, jemuž přizpůsobuje svou formu. Architekt Rudolf Netík jej vsadil do Lynnova inspiračního prostředí, které vychází z estetiky béčkových sci-fi filmů.

Určitě si na výstavu do DSC Gallery zajděte, takové "icons" Praha ještě nezažila. dscgallery.com

f30e4323952e4792e4125f4eb8050429d8d5388c 606cc

 

 

10 TOP filmů, díky kterým si zamilujete New York

Filmů o New Yorku existuje hodně, ale my jsme vybrali ty, které vám tohle město ukážou jako lokaci snů. New York, we love you! Zarezervujete si letenku do NYC ještě dnes. A nezapomeňte navštívit naše...

10 fashion filmů, které byste měli vidět

Tento týden bude končit měsíc plný přehlídek, které probíhaly v New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži. Budou vám chybět? Nemusí. Nechte se zlákat na pořádný filmový maraton podle ELLE.