Metronome Festival Prague vypukne již příští pátek. Buďte u toho!

Metronome Festival Prague vypukne již příští pátek. Buďte u toho! 15.6.2017
Na pražském Výstavišti se na vás budou těšit Sting, Kasabian, GusGus, Young Fathers, Solumun a spousta dalších hvězd.

Šok! Sting překvapil organizátory Metronome Festivalu Prague velmi skromnými požadavky. Hlavní, na co se koncentruje, je pouze jeho vystoupení. Od organizátorů požaduje naprosto standardní věci jako ručníky nebo oblíbené čaje, které si sladí medem. V pátek 23. června večer pak zahraje plnohodnotný, hodinu a půl trvající koncert. Podle zpráv z jiných akcí by mělo v Praze dojít i na jeho skladby z období The Police, kteří v Česku nikdy nevystupovali.  

A co se bude dít dál? Druhý ročník Metronome Festivalu nabídne v pátek a v sobotu na pražském Výstavišti v Holešovicích hned čtyřicítku mimořádných koncertů. Kromě zahraničních headlinerů jako Kasabian, GusGus, Blood Red Shoes nebo Young Fathers přinese například i unikátní vystoupení Davida Kollera, Adriana T. Bella, Lenny, Monkey Business (ti mají připravenou velmi speciální poctu Georgi Michaelovi) a dalších, kteří si pozvali buď nečekané hosty, nebo zahrají výjimečné skladby mimo vlastní repertoár.

GusGus LisaWassmann Path3 2 fc142

Dvoudenní vstupenka přijde na 1890 korun, na místě bude o 400 korun dražší. K dispozici jsou i jednodenní vstupy.

„Zatímco Sting hvězdné manýry nemá, my se budeme snažit, aby za hvězdy byli naši návštěvníci. Všichni interpreti jim u nás zahrají plnohodnotný koncert, ne festivalový zkrácený set. Program jsme navíc poskládali tak, že lidé stihnou všechna vystoupení a v areálu jim vytvoříme kvalitní zázemí, pohodlí a postaráme se i o nadstandardní služby,“ říká ředitelka festivalu Barbora Šubrtová a dodává, že kapely na festivalu předvedou koncerty, které se už nikdy nemusejí opakovat. „Třeba o Stingovi se traduje, že často střídá playlisty a koncerty na festivalech má vždy jedinečné,“ dodává.

Kromě diváků by se pod Stingovým pódiem mohli v pátek objevit i hudebníci britských Kasabian, přestože na Metronome zahrají až v sobotu. „Kapela bude v Praze už od čtvrtka, chce v metropoli strávit několik dní. Připravujeme jim nyní program,“ prozrazuje jeden z pořadatelů David Gaydečka. Třeba budete mít štěstí a chlapce v nějakém pražském baru potkáte.

Podle pořadatele Martina Voňky do Prahy příští víkend kvůli festivalu dorazí stovky hudebníků a tisíce návštěvníků, pro které organizátoři připravují zázemí a festivalový areál. „Stavíme tribuny pro více než 1500 osob, které jsou téměř vyprodané. Kromě toho v areálu nabídneme dalších 3000 míst k sezení i v komfortních a gastro zónách,“ popisuje Voňka. Hurá!

A nyní trochu čísel. Na stavbě samotného areálu se bude podílet 250 lidí po celé čtyři dny. Výstaviště se promění v komfortní festivalové městečko a stavíme 3 kryté scény. Do Holešovic bude dopraveno 800 stolů, 1200 lavic, 140 sedaček, 1500 židliček a 120 stánků. Pohodlí především, i na festivalu! Také si můžete legálně postavit stan u pražské Stromovky, budete mít k dispozici wi-fi, sprchy, občerstvení nebo úschovnu zavazadel na klíček. Úplně všechny informace najdete pěkně pohromadě na metronomefestival.cz

18920242 467142150296004 376849475184259759 n f395e

A ještě něco, soutěž! Máme pro vás 3x2 dvoudenní vstupenky. Kdo nejrychleji odpoví, kterou písní otvíral na loňském Metronome Festivalu svůj koncert Iggy Pop? Nejrychlejší tři správné odpovědi poslané na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. odměníme vstupenkami na oba dny Metronome Festivalu Prague 2017, který se na nás nezadržitelně řítí. Těšte se!  

S kým se kamarádit? Poradí vám hvězdy

V jakém znamení se narodila vaše nejlepší kamarádka? Pokud je Býk, Ryba nebo Rak, máte štěstí!

Kdy jdete spát a co to o vás říká?

Koukáte do noci na seriály na Netflixu, nebo si radši ráno přivstanete, abyste si v klidu mohli vychutnat vaše kafe, zatímco slunce teprve nesměle vykujuje? Prozrazuje to o vás více, než si myslíte.