Na co se ELLE těší? Pojďte taky

Na co se ELLE těší? Pojďte taky 29.9.2017
Co más čeká a naštěstí nemine o víkendu?

Pátek  Předpokládáme, že dnes si většina z vás udělala volno, tak ho využijte kulturním způsobem. Už jste byli na velké retrospektivní výstavě jednoho z našich nejvýznamnějších současných výtvarných umělců, sochaře a malíře Jaroslava Róny? Že ne? Do jejího konce už zbývá jen měsíc, tak ji nepropásněte. Jmenuje se Jaroslav Róna 1997 – 2017, koná se v pražském Domě U Kamenného zvonu a je prostě fantastická.

rona 362ff

 

Sobota  I zítra má být krásně, jak během babího léta má, tak běžte například do zoo, do parku nebo botanické zahrady. Až začnete vykazovat známky předávkování čerstvým vzduchem, běžte do kina. Tento týden ale prosím nechoďte na nic jiného než na Wind River. Do mysteriózního thrilleru o vyšetřování vraždy indiánky v rezervaci a vztahu místního stopaře a mladé agentky FBI, která má případ na starost, se zamilovali už karlovarští diváci a s vámi to nebude jiné - ta zima ve filmu je tak mrazivá i podmanivá zároveň, scénář i režie jsou si jistější než Petr Čech v brance a Jeremy Renner a Elizabeth Olsen podávají další ze svých životních výkonů. Wind River je prostě bomba!  

 

Neděle  Co takhle zůstat celou neděli doma, udělat si pyžamový den a dohnat všechny novinky? Třeba skvělou ságu HBO The Deuce o začátcích amerického porna s Jamesem Francem a naprosto nepřekonatelnou Maggie Gyllenhaal. Hudba nás také naštěstí nešetří – poslechněte si novinky od Miley Cyrus (Younger Now), Wolf Alice (Visions of a Life) nebo tentokrát nečekaně rozverných Oscar and the Wolf (Infinity). A určitě si přečtěte úžasnou, minimalisticky úspornou a literárně obdivuhodnou novinku Dánky Helle Helle Tohle jsem měla napsat v přítomném čase. Je tak trochu o nás všech. Rozhovor s touto spisovatelskou superstar vám přinese listopadová ELLE, která vyjde 13. října. A také se pomalu začněte duševně připravovat na pondělí, kdy začíná velká podzimní kulturní událost – festival Pražské křižovatky.   

 

Pondělí  Na začátku týdne bude na Nové scéně Národního divadla zahájen divadelní festival Pražské křižovatky. Loni tato přehlídka připomněla nedožité 80. narozeniny Václava Havla – tehdy vznikl nápad slavit právě divadlem a k Havlově poctě byl zorganizován nultý ročník Křižovatek. A letos je festival, který se koná od 2. do 8. října na zmíněné Nové scéně, velkolepější, nabitější a mezinárodnější. My se nejvíc těšíme hned na pondělní zahájení v režii hodně sugestivní irské inscenace Lippy o třech sestrách, které se rozhodly spáchat sebevraždu, a my nevíme proč. A také na sobotní Elity, které se Slovenským národním divadlem nastudoval Jiří Havelka, které zkoumají, často odporné, mechanismy moci, a ve kterých herecky září například Táňa Pauhofová nebo Emília Vášáryová. Celý program najdete na prazskekrizovatky.cz

prazske 92f91

 

Vánoce podle zvěrokruhu

Vánoce podle zvěrokruhu 13.12.2017
Kde byste měli podle hvězd strávit letošní vánoční svátky?

Co byste měli do Vánoc určitě stihnout?

V neděli začíná advent, tak ho prožijte co nejkrásněji.