Jaké barvy nám sluší?
Jak byste se měla líčit, abyste vyzvedla své přirozené přednosti? Jděte na to pomocí barev!

Text: Klára Dedková

Lidské oko je schopné rozlišit několik milionů barev. My ženy jich dokážeme milion pojmenovat. Najít však ty pravé, které lichotí našemu obličeji, může být velmi obtížné. Jistě znáte barvu, která vám nesluší, a necítíte se v ní. Stejně tak víte o odstínu rtěnky, který si budete kupovat zas a znova. Najděte ty pravé barvy, které vám budou slušet díky našemu průvodci barevnou typologií. Najít tu pravou nikdy nebylo jednodušší.

1) JARNÍ typ

Máte světlou pleť, modré oči a vaše odlesky vlasů jsou spíš do zlata? Pak jste nejspíše jarní typ. Nejvíce vám bude slušet, pokud to s make-upem příliš nepřeženete. Obecně blondýnkám sluší něžné líčení. Rtěnku i tvářenku laďte do lososových odstínů, zvýrazněte pihy a řasy. S očními linkami opatrně, volte spíše hnědou či šedou barvu, černou nedoporučujeme.

2) LETNÍ typ

Nejvíce žen se může zařadit do letního typu. Pleť je velmi světlá, někdy olivová, výjimečně až tmavá. Barva vlasů bývá ve všech odstínech od světlé platinové až po tmavě hnědou. Většinou se dobře opaluje, až na velmi světlé typy. Opálení nemá nikdy načervenalý podtón. Slušet vám budou nejen tlumené barvy, ale i chladné odstíny očních linek jako je modrá šedá a zelená. Mezi vaše barvy patří také růžová, starorůžová nebo žlutá.

3) PODZIMNÍ typ

Špatně se opalujete, na obličeji se vám objevují pihy a vlasy máte teple medové s odlesky do červena. Obočí v barvě narudlých vlasů je většinou společně s řasami husté, což může být převážně při líčení výhoda. Slušet vám budou všechny odstíny do zelena a rozhodně se nevyhýbejte rudým výrazným rtěnkám. Červená je ta pravá.

4) ZIMNÍ typ

Typická pleť zimního typu je namodralého podtónu, porcelánová nebo s podtónem olivového zabarvení. Vlasy máte nejspíše velmi tmavé, stejně tak řasy a obočí. Můžete si gratulovat a vybrat si téměř jakoukoliv z výraznějších barev. Silné ostré linky, výraznější stíny i rtěnku. I zde však platí heslo, že někdy méně je více. Mějte to na paměti, zvláště když budete kombinovat červenou rtěnku a modré stíny s výrazným obočím. 

Vše je ale samozřejmě individuální a i když nejste zimní typ, můžete si výraznější oči dovolit. Záleží jen na tom, jak se v líčení budete cítit. Jen tak budete působit přirozeně a hezky.