5 rolí, ve kterých zbožňujeme Toma Cruise

Kariéru odstartoval akčním trhákem Top Gun, pokračoval divácky úspěšným Koktejlem a většina z nás ho pravděpodobně zná z oscarových filmů Rain man, Barva peněz nebo Narozen 4. července. Po jeho boku se vystřídalo několik známých hereček, například Nicole Kidman nebo Penélope Cruz a Katie Holmes. Tento charismatický herec je nejen módní ikonou a idolem mnoha žen, ale právem také jedním z nejúspěšnějších a nejlepších herců současnosti. Ve kterých rolích ho milujeme nejvíce my?

 

Kapitán Pete „Maverick“ Mitchell ve filmu Top Gun (1986)

Co se stane, když se na plátně skloubí mladí piloti, romantická láska a měnící se charakter hlavního hrdiny k lepšímu? No přece nezapomenutelný zážitek, kvůli němuž jsme ochotní zamilovat se nejen do Toma Cruise, ale i do jeho legendárních Ray Ban brýlí, které jsou podle nás tím nejstylovějším product placementem všech dob. Také se už těšíte na pokračování, které má mít letos premiéru? 

ELLE

 

Charlie Babbit ve filmu Rain man (1988)

Jedno z nejlepších dramat současné kinematografie přináší nejen silný příběh, ale také geniální herecký výkon herce Dustina Hoffmana, jenž za něj dostal Oscara. Kromě něj však v roli jeho bratra exceluje i Tom Cruise, jehož postava po smrti otce zjišťuje, že má autistického bratra a vydají se tak společně na nezapomenutelnou cestu plnou zážitků. A to platí i pro vás.

ELLE

 

Ethan Hunt ve filmu Mission: Impossible (1996)

Tento akční film natočený v Praze v našem výčtu rozhodně nesmí chybět! Tom Cruise si v něm zahrál schopného agenta, který je obviněn za zrádcovství ve vlastních řadách CIA. Nespravedlivě podezíraný mladík se proto pouští do pátrání na vlastí pěst a na každém kroku mu při tom hrozí smrtelné nebezpečí. Odhalená pravda je šokující pro všechny, a proto není divu, že Cruise film také produkoval.

ELLE

 

Voják Nathan Algren ve filmu Poslední samuraj (2003)

Hraje vůbec Tom Cruise jiné než hlavní role? Hrdina občanské války ve filmu Poslední samuraj jen dokládá, že by to byla škoda. Nejedná se zde o boj se soupeřem, ale se svým svědomím, které má Nathan po letech omámené alkoholem. Když nalézá příbytek u manželky samuraje, jenž v boji zabil, tak mu všechno dochází a přidává se k jiné straně, než je obvyklé.

ELLE

 

Wiliam Cage ve filmu Na hraně zítřka (2014)

Když film v roce 2014 přišel do kin, všichni si v něm představovali, že takto bude svět vypadat v roce 2020. Kdo by tehdy řekl, že místo mimozemšťanů svět bude sužovat koronavirus. Cruise je zde mnohem vyspělejší a role majora, později vojína, je mu šitá přímo na míru. Akční scifi-film je natočen podle novely All You Need Is Kill a zahrála si v něm i naše oblíbená Emily Blunt.

ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)