Oscaři 2023: Ty nejlepší róby červeného koberce

Největší hvězdy Hollywoodu se scházejí na koberci, který pro filmový průmysl znamená pomyslný Olymp. Letos poprvé od roku 1961 není oscarový koberec červený. Kreativní konzultanti Oscarů Lisa Love a Raúl Àvila zvolili barvu, aby pro přijíždějící hosty přechod z denního koberce na večerní akci byl plynulejší. Moderátor Jimmy Kimmel měl o změně barvy koberce teorii jinou. „Lidé se ptali, jestli letos nastanou nějaké potíže. Rozhodně doufám, že ne. Ale pokud ano, myslím, že rozhodnutí jít s šampaňským kobercem a ne s červeným ukazuje, jak jsme si jisti, že žádná krev nebude prolita,“ řekl Hollywood Reporter při odhalení kulis večera v Dolby Theatre v Hollywoodu. Žádné velké drama se nekonalo a koberec zůstal bez poskvrnění. Možná by se takto dal popsat celý večer, a nejen ten koberec v barvě šampaňského.

Prohlédněte si ty nejlepší róby červeného koberce 95th Annual Academy Awards:

Decentní i opulentní 95th Annual Academy Awards

Zatímco některé hvězdy učinily odvážná prohlášení se svými zářivými a objemnými plesovými šaty, jiné decentně oslavily přítomný okamžik skromnými róbami často zbarvenými právě do barvy šampaňského. Od minulých vítězů po letošní nominované, při slavnostních příjezdech všech hvězd byl slyšet zvuk fotoaparátů jedoucích na plné obrátky a pokřikování fotografů. O to víc, když se před nimi objevily Cate Blanchett, Michelle Williams, Ana de Armas, Andrea Riseborough a Michelle Yeoh ucházející se o titul nejlepší herečky roku, nebo Austin Butler, Brendan Fraser, Paul Mescal, Colin Farrell nebo Bill Nighy, z nichž jeden získá cenu nejlepšího herce roku. 

Florence Pugh oblékla nepřehlédnutelné šaty z Couture kolekce Valentino, Cate Blanchett elegantní custom šaty z dílny Louis Vuitton. Salma Hayek se ukázala v šatech Gucci a špercích Boucheron, Michelle Williams v šatech CHANEL a špercích Tiffany & Co. Za pozornost bezesporu stojí šaty hudebnice a herečky Lady Gaga, která oblékla model z před pár dny představené kolekce Versace. Po dlouhé době jsme opět mohli na červeném koberci vidět Elizabeth Olsen, která oblékla černé šaty Givenchy. Černou zvolila také Ashley Graham, která se večera zúčastnila v róbě od Alberty Feretti. Stejné taktiky se držela těhotná Rihanna, která na sebe vzala šaty Maison Alaïa. V davu nepřehlédnutelnou učinila bílá skulpturální róba mladou hvězdu TEMS, která se ukázala v modelu z dílny ukrajinské značky Lever Couture. Podobně jako ji jsme nemohli přehlédnout ani Caru Delevingne, která na důkaz svého znovuzrození oblékla maximalistické červené šaty Elie Saab. O sofistikovaný hold ikoně stříbrného plátna Marilyn Monroe se postarala její protagonistka Ana de Armas, která se ukázala v šatech od Louis Vuitton připomínajících nejikoničtější šaty hvězdy. Kontroverzní okamžik, který doprovázel podobný hold ikoně na červeném koberci Met Gala v podání Kim Kardashian, se naštěstí nekonal. Bohudík.

Mohlo by se vám líbit

Cara Delevingne se vrátila z léčebny. Luxusní detox jí zachránil život

Šest měsíců poté, co byla Cara Delevingne spatřena, jak se na letišti v Los Angeles chová přinejmenším podivně, se opět objevila na veřejnosti. Na rozdíl od svého posledního vystoupení však byla upravená a lidu sdělila jasnou zprávu. „Byla jsem na odvykačce,“ přiznala.
elle.cz

Zdroj: The Cut, Vanity Fair