REKLAMA
REKLAMA

Demi Lovato: Cesta od banálních seriálů ke zlaté desce

Dcera americké country zpěvačky a příležitostného muzikanta se proslavila už ve svých deseti letech, kdy se poprvé objevila v televizním pořadu pro děti Barney a přátelé. Poté ji oslovili tvůrci úspěšného hudebního filmu Camp rock ze stanice Disney Channel a o Demi věděl rázem celý (dětský) svět. Nás ohromila díky unikátnímu hlasu s neuvěřitelným rozsahem, jenž zazněl například v albech Unbroken nebo Confident. Zpěvačka se angažuje v dobročinných projektech, zakládá nadace a v polovině července se také zasnoubila. Přes svůj relativně mladý věk si však prošla i protidrogovým léčením nebo šikanou a bulimií. V roce 2017 ji časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa a její hlas jste mohli slyšet i během známého sportovního utkání Super Bowl.

Už od malička Demi hraje na klavír, tancuje a zpívá. Fakt, že se tato extrovertní dívka ve škole potýkala s šikanou, a tak její rodiče museli požádat o domácí výuku, je důkazem, že se problematika netýká jen uzavřených introvertů. Ve zpěvačce nepříjemné vzpomínky zůstaly dodnes, což je také jedním z důvodů, proč se stala ambasadorkou organizace Pacer, která bojuje proti šikaně. Do hudebního světa vkročila v roce 2008 svým debutovým albem Don’t forget, kterého se v Americe prodalo přes půl milionu kusů. A to byl teprve začátek.

Nezlomná Demi

V roce 2009 nazpívala společně se Selenou Gomez, Miley Cyrus a Jonas Brothers písničku Send It On, která se stala hymnou ekologické organizace Disney Friends For Change, s níž bojuje za ochranu planety. Následovalo druhé album Here We Go Again, ze kterého můžete znát hity jako Remember December nebo Gift of a Friend a poté zpěvačka vyrazila na osudové turné s Jonas Brothers. Zvláštní bylo především kvůli incidentu s jednou z tanečnic, která v Demi obnovila vzpomínky na šikanu, sebepoškozování a zpěvačka začala znovu s bulimií. „Žila jsem rychle a měla jsem umřít mladá. Nemyslela jsem si, že se dožiju 21 let,“ řekla v rozhovoru pro E! News. Kvůli drogové závislosti se dva roky léčila a od světových turné si dala na určitou dobu pauzu. Na pódia se vrátila v roce 2011, a to rovnou s novým albem Unbroken.

 

 

Zůstat silná a bojovat

Jak už to tak bývá, umělec, který si sáhne na dno kvůli osobním problémům, většinou posune vlastní tvorbu o level výš, získá odstup a do skladeb se nebojí vložit také důležitá poslání. Demi Lovato to dokazuje písněmi Skyscraper nebo Give Your Heart a Break. Kromě hudby si vyzkoušela také roli herečky, ve které jste ji kromě filmů z produkce dětského kanálu Disney mohli vidět i v jedné z epizod seriálu ChirurgovéÚtěk z vězení a Glee. Velký úspěch zaznamenal také dokument Stay Strong na MTV, který pojednával o jejím zhroucení, ale také léčení a nové chuti do života. Kromě něj Demi vydala také knihu Staying Strong: 365 Days a Year, jež se stala bestsellerem v rámci žebříčku New York Times.

 

 

Zásnubní prsten a comeback

Dosud jsou za její nejlépe hodnocená alba považována ta z roku 2013 a 2015: Demi a Confident, ve kterých nechala vyniknout svůj nezaměnitelný hlas také v odlišných žánrech, než je R&B. Akustická instrumentace a prvky soulového zpěvu byly to, co přilákalo milovníky singlů Heart Attack nebo Stone Cold k tomu, aby propadly hlasu této mladé umělkyně zas a znova. Následovalo úspěšné turné, čestná ocenění, vystoupení na předávání Grammy, další dokument a podpora charitativních akcí. Posledním albem je Tell Me You Love Me z roku 2017, ale něco nám říká, že se brzy dočkáme dalších hitů. Demi Lovato totiž v roce 2020 oznámila nejen zasnoubení s hercem Maxem Ehrichem, ale i aktivnější návrat k hudbě. Tomu říkáme oslava narozenin ve velkém!

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA