Herečka, která překonala Batmana! Proč svět miluje Michelle Pfeiffer?

 

Kritici jí tleskají za její všestranný herecký talent, fanoušci zase za její odvahu a pro ženy speciálně představuje skutečnou inspiraci tvrdě pracující umělkyně. Když tedy Michelle Pfeiffer slaví narozeniny, vyplatí se připomenout si její výjimečnou kariéru.

Kromě osudového partu kočičí ženy v Batmanovi se do paměti zapsala také rolemi v nákladných historických dramatech, ať už to bylo nastudování francouzské literární klasiky Nebezpečné známosti z konce osmdesátých let s Johnem Malkovichem či Scorseseho Věk nevinnosti. Aktuálně však nepolevuje. Tento měsíc přichází v USA do kin její nový snímek s názvem French exit, v němž ztvárňuje zchudlou ženu vyšší newyorské společnosti, jež se s posledním jměním a nepraktickým synem uchyluje do Paříže. A než se premiéra tohoto snímku dostane k nám, připravili jsme si pro vás pět zásadních snímků této herečky, abyste ochutnali její hvězdný esprit.

 

 

Bílý Oleandr

Nezapomenutelné psychoanalytické drama, jemuž i po několika letech nechybí šmrnc a šťáva. Promyšlený scénář, přiléhavě napsaná hudba a vynikající výkony. „Já tě vychovala, ne nějaká pobožná lůza! Vychovala jsem tě, abys byla sama sebou...“ Michelle tady představuje opozit svých andělských rysů a z hlubin sebe samé těží zoufalost proměněnou ve svébytný projev něhy a mateřství. K láhvi červeného na večer, kdy víte, že snesete i větší nálož emocí.  

Nebezpečné známosti

Osmdesátá léta byla ve vyobrazování emocí na plátně trochu neobratná. Nebezpečné známosti z jejich sklonku však představují výjimku. Skvěle inscenované pohnutky a lyricky vyobrazená touha rezonuje právě díky panovačné, znuděné, chtivé i rebelující Michelle. Pro jednou odložte Tinder, tohle je o moc lepší!  

 

 

Věk nevinnosti

Mistrovský Scorseseho kus vypráví příběh lásky, jenže velmi pozvolna. Atmosférou nabytá historický romance je však projevem velkorysosti filmového řemesla. Pokud tedy máte čas a klid, zaposlouchejte se, zakoukejte se a milujte. Michelle tady střídá dokonale procítěné polohy zoufalství i absolutního štěstí jedné ženy, která ještě v době, kdy ženy nedokázaly být sami sebou, ztrácí přehled o vlastních přáních. Staňte se oldschool feministkou... na přesně 133 minut.

Jmenuji se Sam

Postava Michelle Pfeiffer se v tomto snímku jmenuje Rita Harrison, po písni „Lovely Rita“ a příjemní George Harrisona. Symboly prodchnuté melodrama vypráví příběh neštěstí, které je třeba prožít. Proto si jej naordinujte jen v případě pozitivního dne. Michelle dokázala po boku Seana Pena ustát se svým civilním a přesto tak intuitivním hereckým výkonem. Nahlédněte do života ostatních, abyste měli patřičný nadhled.

Zjizvená tvář

Při pohledu na stopáž se vám může sevřít hrdlo, v tomto případě ale zbytečně. Kultovní klasika vypráví nadčasový a pro americkou společnost tak ilustrativní příběh. „Za některé scény jsem se při pohledu zpět až styděla,“ přiznala v jednom rozhovoru Michelle. „Nikdy jsem nechtěla zaměňovat herecký talent za schopnost vypadat sexy.“ I když zde rezonuje její nepopiratelný sex-appeal, naplňuje Michelle své poslání zkušené herečky. Touhle filmovou volbou uděláte partnerovi radost.

REKLAMA