Hot androgynní hvězdy dneška!

 

Protože jsou tak inspirativní! Chameleoni současnosti totiž dokáží vynést nadmíru ženské i zcela přízemní pánské stylingy s lehkostí, které se nedá odolat. A i když je dnes těžké vytvořit dostatečně provokativní a fluidní vizáž, těmto hvězdám se to daří i v jednadvacátém století. Často se mění dle nároků fanoušků i svých vlastních. Z psychologického hlediska jsou nesobeckými dárci vlastního těla coby uměleckého díla.

 

Ikona doby, toto je příběh Winnie Harlow

elle.cz

Nejcitovanější osobností je Damiano David, frontman italské rockové skupiny Måneskin. Jeho jméno se na Instagramu, dle oficiálních statistik sítě, stalo dvacátým nejvyhledávanějším hashtagem od doby, co podmaniví Italové vyhráli songcontest Eurovision. Ovšem vyhledávanou je pro svůj netradiční přístup k ženství i zpěvačka Laura Pergolizzi, známá pod pseudonymem LP. Pomyslném žebříčku androgynních celebrit vede i Zoe Kravitz a herečka z úspěšně série Hra o trůny, Gwendoline Christie. Ze sna budí ženy i muže napříč i francouzská zpěvačka Hélöise Letissier tvořící pod jménem Christine and the Queens. A mezi notoricky známé matadory fluidního stylu patří i hudební umělci jako Ezra Miller, Robyn či FKA Twigs. 

 

 

Což nás přivádí k otázce, proč jsou androgynní nebo dokonce nebinarní osobnosti tak přitahovány právě k hudbě? Ve službách tónů rozličných žánrů současnosti - kdy klasické pop-music, tak jak ji známe z dvacátého století, umírá - je schopnost často a nepředvídatelně měnit kůži kýženou výhodou. 

Hudba se z žebříčků poslechovosti přesouvá na sítě. Prodána alba se přepočítávají na views, a tak se hudba stává záležitostí on-line komunit, v nichž je třeba budovat silnou a proměnlivou osobnost. Než tak úplně nastane doba virtuálních umělců, zažíváme boom androgynnich, trans a nebinárních hudebníků, kteří své pohlaví interpretují jak manýru, tak i vlastní identitu. 

A jaká je vaše oblíbená androgynní celebrita? 

Mick Jagger: Macho v krajkovém tílku

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA