Hvězdné lovestory: Které vztahy celebrit měly trvat navždy?

David Copperfield a Claudia Schiffer


David Copperfield se s topmodelkou seznámil v roce 1993, kdy si ji „náhodou“ vybral z publika, aby mu asistovala při jeho triku. Svým kouzlem zapůsobil nejen na všechny v sále, ale i na Claudii. Začali se vídat a o dva měsíce později se zasnoubili. Blonďatá topmodelka na vrcholu své kariéry a uhrančivý mág, který byl v té době nejznámějším kouzelníkem světa, vytvořili doslova okouzlující pár.

Claudia se často účastnila Davidových magických show a kamkoli přišli, byli středem zájmu médií. Právě média ale zapříčinila, že do lásky o velikosti Titanicu začala pomalu prosakovat voda. David a Claudia byli nařčeni, že svůj vztah jen předstírají a že je Claudia ve skutečnosti královsky placená Davidovou PR agenturou, aby mu dělala partnerku a zvyšovala tak jeho renomé. Následný mediální hon a čekání na jakýkoli náznak, který by tuto teorii potvrdil nebo vyvrátil, vztahu neprospěl.

Oba se museli neustále hájit a celá záležitost došla dokonce k soudu, který slavný pár ovšem vyhrál. Spolu s jejich obrovskou pracovní vytížeností, kdy oba zažívali vrchol svých kariér a bylo čím dál složitější své pracovní a osobní aktivity skloubit, to předznamenalo začátek jejich konce. Pár se rozešel v roce 1999 a i když dnes mají oba jiné dlouholeté partnery a děti, lidé si je dodnes spojují.

Claudia Schiffer a David Copperfield

Richard Gere a Cindy Crawford 

Jejich vztah mohl být dokonalým námětem klasické hollywoodské romance. Prošedivělý lamač dívčích srdcí a křehká mladá supermodelka se potkali na barbecue party společného známého a okamžitě si padli do oka. Jí bylo pouhých 21 let a slavný a zkušený devětatřicetiletý Richard jí imponoval.

Netrvalo dlouho a stali se nejžhavějším párem Hollywoodu. Objevovali se spolu na červených kobercích, obálkách časopisů a v nejdražších podnicích v Los Angeles a na Manhattanu. Když měl Richard během natáčení filmu Mr. Jones pauzu, najal si soukromé letadlo a spolu se Cindy a několika přáteli odletěl do Vegas, kde se se Cindy spontánně vzali. Bylo to natolik nečekané, že Cindy neměla ani bílé šaty a pár ani neměl skutečné snubní prsteny.

Cindy Crawford a Richard Gere

Cindy se od Richarda mnohé naučila, včetně toho, jak sama nezapomenutelně prohlásila, „být slavná“. Po jeho boku vyrostla a dospěla. A to bylo zřejmě nakonec příčinou krachu jejich manželství. 17letý věkový rozdíl a kariéry rozjeté na plné obrátky způsobily to, že se vzájemně odcizili a že Cindy nechtěla pouze stát po Richardově boku. Chtěla být také sama za sebe. Sice se v roce 1995 rozešli, ale minimálně jejich příjezd na udílení Oscarů v roce 1991 navždy vstoupil do zlaté síně nejkrásnějších milostných příběhů historie.

Princ Charles a Diana Spencer


Královský syn a mladičká dívka ze šlechtických kruhů – může něco znít více pohádkově? Charles nebyl  typický krasavec, ale byl to následník trůnu, vzdělaný a sportovně založený, takže představoval vynikající partii. Sice původně chodil s o rok starší Camillou, ale ta bohužel nesplňovala všechny přísné požadavky, které tehdy ještě byly na královské nevěsty kladeny. A nároku na trůn, o který by se Charles tímto vztahem mohl připravit, se zaručeně vzdát nechtěl.

Když pak poznal dvacetiletou nevinnou Dianu Spencer, bylo rozhodnuto. Diana byla perfektní adeptkou na manželku budoucího krále. Navíc mezi nimi přeskočila jiskra. Diana se do Charlese zamilovala a nevadilo jí, že ho do jejich svatebního nestihla důkladně poznat. 21. července 1981 se tak stal jedním z jejích nejšťastnějších dnů v životě. Jejich svatba byla doslova královská a dodnes se označuje jako svatba století. Diana byla nádherná a Charles byl na svou nevěstu náležitě pyšný.

Diana se rychle naučila dvorní etiketě a doufala, že pohádka potrvá navždy. První nedorozumění se mezi manželi, kteří byli ve svých povahách poměrně rozdílní, objevily už brzy po svatbě. Věci dostaly rychlý spád po narození druhého syna Harryho, kdy se Charles opět začal vídat se svou dávnou láskou Camillou a Dianě, která ho stále milovala, tím velmi ublížil. Jistě by Charlesovi odpustila, kdyby se jednalo o jednorázovou aférku, ale Charles svůj vztah s Camillou ukončit nechtěl. A tak pohádkové manželství pomalu dospělo k rozvodu v roce 1996. Kdyby Charles nepodlehl starým citům, mohla Diana možná ještě stále žít a Británie by se mohla pyšnit královskou manželkou, kterou z celého srdce milovala.

Princ Charles a princezna Diana

Johnny Depp a Kate Moss

Roky 1994 až 1998 byly zásadní pro další nezapomenutelný pár, který tvořili Johnny Depp a Kate Moss. On byl bad boy a ona platila za rebelku mezi modelkami. Seznámil je v newyorské restauraci Café Ta bac jejich společný přítel a jak sám řekl, netušil, jakou smršť tím rozpoutá. Kožené bundy, cigarety, drogy, vnitřní rozervanost a emocionální horská dráha – v tom všem našli Johnny s Kate společnou řeč.

Vypadalo to, že jsou jeden pro druhého stvoření. Kate se dokonce později svěřila magazínu People, že: „Od první chvíle, kdy jsme spolu promluvili, jsem věděla, že budeme spolu.“ Jenže jejich nespoutaný vztah byl plný vášně nejen té láskyplné, ale i té destruktivní. Johnny se během jedné hádky s Kate popral v hotelovém pokoji, následně ho zdemoloval a byl zatčen. Místo vrcholů přibývalo ve vztahu propadů a po čtyřech letech to byl Johnny, který oznámil rozchod a převzal za něj zodpovědnost. Notoricky nesdílná Kate po letech přiznala, že rozchod byl pro ni „noční můrou“ a stál ji roky strávené v slzách.

Johnny Depp a Kate Moss

Brad Pitt a Jennifer Aniston


Výrazných partnerství měl Brad Pitt hned několik. S herečkou Gwyneth Paltrow randili od roku 1994 do roku 1997 a nejen, že to dotáhli k zásnubám, ale dokonce se jeden druhému začali fyzicky podobat, když si pořídili stejný účes. Jenže tihle dva se rozešli a Bradův manažer, shodou náhod kamarád manažera Jennifer Aniston, domluvil těmto dvěma první rande.

Jiskra mezi nimi přeskočila tak intenzivně, že se hned vrhli do vztahu. Pokračovali na koncertě Stinga, kdy se při svém vystoupení na pódiu Jennifer už mohla pochlubit zásnubním prstenem za více než půl milionu dolarů a vrchol jedné z nejkrásnějších lovestory ever proběhla během pompézní svatby za účasti 200 hostů pojídajících humry, popíjejících pravé šampaňské a dechberoucího závěrečného ohňostroje. Vše bylo na nejlepší cestě a Jennifer a Brad se stali synonymem pro dokonalý, ale přitom lidsky sympatický pár, kterému všichni fandili. Chybělo už jen dítě, které by idylu zpečetilo. Když Jennifer ukončila práci na seriálu Přátelé a vyslovila se, že „teď je ten čas“, veřejnost zaplesala.

Jako ledová sprcha proto zapůsobily prosakující zvěsti, že se Brad během natáčení filmu Pan a Paní Smithovi zamiloval do své herecké kolegyně Angeliny Jolie a začal s ní Jennifer podvádět. Místo u dětské postýlky tak pár stanul u soudu kvůli rozvodovému řízení, který za sedmiletou romancí udělal definitivní tečku. Od té doby se svět začal dělit na „tábor Jennifer“ a „tábor Angelina“. Fanoušci prvního tábora ale převažují a nikdy nepřestanou doufat, že se sympatická dvojice Jen a Brad dají zase dohromady.

Brad Pitt a Jennifer Aniston

Zdroj: Wikipedia Commons, People.com, Popsugar.com