Jak Kim Kardashian budovala impérium: Od střevíčků po stovky milionů

Kim Kardashian můžeme označit jako americký popkulturní fenomén. Schválně najděte někoho, kdo o této televizní osobnosti, influencerce a podnikatelce nikdy neslyšel. Bude to těžké. Svůj osobní život totiž sdílela s celým světem, a to nejen prostřednictvím sociálních sítí, ale také v úspěšné reality show Keeping Up with the Kardashians, ve které figurují i její nejbližší. Kim zkrátka ví, jak vydělat peníze a tušila to už během studia na střední škole.

Mohlo by se vám líbit

Slavíme padesát let s českou topmodelkou Danielou Peštovou

V roce 1994 se jako první objevila na titulce české ELLE, zahalena v peří a s hvězdnou kariérou před sebou. O více než 25 let později ji svět stále leží u nohou a je ještě krásnější. Prohlédněte si střípky z života i kariéry české topmodelky Daniely Peštové.
elle.cz

Podnikání v genech

Její otec, Robert Kardashian, získal národní uznání jako člen právního týmu hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona, který byl v roce 1995 obviněn z vraždy. Své náctileté dceři Kim, která toužila po střevíčkách na podpatku od Manola Blahnika řekl, že si může koupit klidně pět párů, když mu investici do nich vrátí i s úroky. Ambiciózní Kim souhlasila a jeden pár, který pořídila za 700 dolarů následně prodala skrze portál eBay za 2 500 amerických dolarů. Podle jejích slov jí překupování pohltilo a začala na podobných platformách rozprodávat i svůj vlastní šatník. Tatínek musel být pyšný.

 

Kardashians 1993

 

Reality show se skromným účelem

Po maturitě začala Kim pracovat jako asistentka a osobní stylistka Paris Hilton, vzala si hudebního producenta Damona Thomase a v roce 2006 spolu se svými sestrami Kourtney a Khloé otevřela módní butik DASH v Kalifornii, později také v Miami a New Yorku. Obchodu se příliš nedařilo, sestry i ona se více věnovaly svým rodinám i vlastním projektům, a tak Kim napadlo, že by mohly natočit reality show, která by poodkryla soukromí její rodiny a zároveň pomohla zvýšit povědomí o buticích DASH. To, co následovalo, předčilo všechny marketingové strategie. Zrodila se totiž jedna z nejúspěšnějších reality show všech dob.

 

Keeping up with The Kardashians
Mohlo by se vám líbit

Podzimní filmové tipy: Virtuální festivaly i zaručený blockbuster

Podzimní počasí a aktuální situace spojená s pandemií přímo vybízí ke sledování filmů. Které filmové blockbustery a virtuální festivaly si nesmíte na podzim nechat ujít? Přinášíme vám čtyři zaručené tipy na premiéry, u kterých nesmíte chybět.
elle.cz

Skandálem ke štěstí

Z každého člena rodiny Kardashianů se stala rázem celebrita světového formátu. Největší pozornost bezesporu vyvolal zlatý olympijský atlet William Bruce Jenner, nový partner maminky Kim Kardashian, který v průběhu show prošel přeměnou pohlaví a nyní si říká Caitlyn. Ještě před odvysíláním první epizody v roce 2007 se Kim stala centrem skandálu, který podle některých katapultoval její kariéru.

Na internetu se totiž objevila sexuální nahrávka s Ray J, bratrem Brandyho Norwooda, se kterým Kim chodila o pár let dříve. Později v Oprah Show Kim Kardashian přiznala, že není naivní a ví, že se nahrávkou zviditelnila před celým světem. Zdá se, jako by vše měla do detailu promyšlené. Následovalo focení na titulku časopisu Playboy, vytvoření tréninkového plánu Fit in Your Jeans by Friday nebo uvedení samoopalovacích produktů Kardashian Glamour Tan. Pomyslnou třešničkou na dortu byla pohádková svatba s basketbalistou NBA Krisem Humphriesem. Škoda jen, že manželství vydrželo pouhých 72 dní.

 

Kim Kardashian Playboy
Kim Kardashian, Kris Humphries

 

Milionový byznys

Kim Kardashian se i po osobních problémech nezalekla podnikání a na trh uvedla vlastní kolekci oblečení, několik parfémů, počítačovou hru, vlastní sérii emotikon, knižní životopis a dětskou módní kolekci, na které spolupracovala se svým současným manželem Kanyem Westem. Zdá se, že Kim si splní vše, co ji napadne a jediné, co ji na pomyslném bucket listu ještě zbývá, je stát se první dámou. Těžko říct, zda právě tento důvod stojí za ohlášenou kandidaturou jejího muže na hlavu Spojených států. Pokud to vyjde, podezíráme ji, že vlastní Arabelin kouzelný prsten.

 

China: Through The Looking Glass" Costume Institute Benefit Gala - Alternative Views