Deset a jeden z nejpikantnějších skandálů z historie Met Gala

1. Kouření na toaletě

O poklesek jako na střední škole se na Met Gala roku 2017 postarala skupina celebrit v čele s Bellou Hadid, Dakotou Johnson a Paris Jackson. Hvězdy si zakouřily na toaletě. A samozřejmě si u toho nezapomněly udělat selfie. Fotografie velmi rozrušily sponzory Met a členy správní rady, kteří se obrátili na Annu Wintour, předsedkyni Met Gala. Kouření dokonce vedlo doktorku Mary Bassett, komisařku pro zdraví města New York, k tomu napsat dopis, ve kterém spílala celebritám za to, že „kouření je jejich módním doplňkem“. Bassett také poukázala na to, že kouření porušuje městské zdravotní zákony a vystavuje ostatní návštěvníky galavečera pasivnímu kouření. Od té doby nejen všude visí cedule se zákazem kouření, ale pro jistotu je také zakázáno na večírku fotit...

2. Přehlídka blbců

Známá herečka Tina Fey během rozhovoru s bývalým moderátorem Late Show Davidem Lettermanem v roce 2015 nazvala akci Met Gala strašným nesmyslem, jehož jedinou předností je krásný prostor muzea. „Je to tak neuvěřitelné. Je jasné, že už tam nikdy znovu nepůjdu,“ řekla Fey Davidu Lettermanovi. „Je tam každý blbec ze všech společenských vrstev a má na sobě nějakou hloupost ...“

Mohlo by se vám líbit

Met Gala 2023 & všechno, co o něm potřebujete vědět

Téma letošního Met Gala zní „Karl Lagerfeld: A Line Of Beauty“. Celebrity na červeném koberci i navazující výstava vzdají hold zesnulému návrháři a jeho módnímu odkazu. Na rozdíl od loňského oslnivého tématu „Gilded Glamour“, které nechalo široký rozlet fantazii, bude se tentokrát dress code zaměřovat na Lagerfeldova díla úžeji. Jak se s ním návrháři i hvězdy popasují, posoudíme už 1. května.
elle.cz

3. Zákaz vstupu pro Kardashians

Psal se rok 2013 a pořadatelka Met Gala Anna Wintour chtěla původně držet hvězdičky reality shows, včetně Kardashianek, od svého honosného galavečera co nejdál. Jenže Kim Kardashian na gala stejně dorazila. Pozvaný byl totiž její tehdejší manžel, hudebník Kanye West. A Kim se rozhodla mu na akci dělat doprovod. Ze svého triumfu nad Annou Wintour ale Kim stejně radost neměla. V té době čekala svou první dceru a na akci dorazila v šatech, které svým vzorem nápadně připomínaly potah na gauči. Celou cestu z plesu prý pak Kim proplakala, protože se vyrojilo tolik memes na téma jejích šatů a gauče, že tomu nemohla ani uvěřit. Ani Anna Wintour na své tehdejší ponížení zřejmě nezapomněla a rodina Kardashian-Jenners jí evidentně stále leží v žaludku. Letos se prý chystá ban na slavný rodinný klan zopakovat. Uvidíme, kdo nakonec dorazí...

4. Demi Lovato měla konflikt s b**ch

V roce 2016 Demi Lovato zavzpomínala na svůj „strašný“ zážitek na Met Gala, kdy dle jejích slov „... jedna celebrita byla úplná b**ch,“ a „bohužel byla v její blízkosti. Lovato se svěřila: „Cítila jsem se tak nepříjemně, že jsem chtěla pít.“ Vzhledem k jejím problémům s alkoholem a drogami to byl nepříjemný spouštěč. Lovato okamžitě akci opustila a vzápětí vyhledala společnost anonymních alkoholiků. I když jméno výše zmíněné celebrity nikdy neprozradila, spekuluje se, že onou b**ch mohla být Nicki Minaj.

5. Vyhození z Rihanniny afterparty

Poté, co se herci Tom Sturridge, Eddie Redmayne a jeho manželka Hannah Bagshawe v roce 2017 zúčastnili Met Gala, chtěli pokračovat v načatém večeru na afterparty pořádané Rihannou v nočním klubu 1 Oak. Ochranka je prý ale odmítla na exkluzivní party pustit. A to ne jednou, ale rovnou dvakrát.

Mohlo by se vám líbit

Kim Kardashian & Met Gala: tak šel čas

Její outfity většinou spojují hluboké výstřihy, transparentní látky a těsné střihy. Jaký je váš favorit?
elle.cz

6. Lena Dunham – holka nebo kluk?

Lena Dunham během rozhovoru s Amy Schumer po Met Gala 2016 obvinila slavného hráče amerického fotbalu Odella Beckhama Jr. z toho, že ji jako spolusedící u jednoho stolu absolutně ignoroval. Podle Dunham naznačil, že Lena je sice žena, ale nemá takové tvary, jaké by si on přál a navíc je oblečená ve smokingu, takže nestojí za to, aby jí věnoval pozornost. Dunham dokonce prohlásila, že Odell Beckham Jr. ohledně jejího vzhledu řekl: „Je jako marshmallow. Jako dítě. Jako pes.“ Údajně přemítal, jestli chce s Dunham mít něco víc. „Chci to š***t? Má to na sobě... ano, má to na sobě smoking. Radši se vrátím ke svému mobilu," dodala Lena Dunham. Její slova tehdy ale sklidila výrazně negativní reakce a tak Dunham později napsala, že dluží Beckhamovi omluvu. Na svém instagramu uvedla: „Na společenských akcích (i v životě) se potýkám s pocitem, že nereprezentuji určitý standard krásy. A tak když se objevím na plese obklopená modelkami a herečkami podobajícími se labutím, je těžké necítit se jako pytel hořících odpadků,“ napsala. „Své nejistoty jsem si pak zhmotnila a vytvořila si naprosto narcistické domněnky o tom, co si o mně myslel. Pak jsem tyto domněnky prezentovala jako fakta. Mám z toho hrozný pocit.“

7. Met jako politické bojiště

Poslankyně Alexandria Ocasio-Cortez se na Met Gala v roce 2021 objevila v šatech s nápisem „zdanit bohaté“. Její kritici, včetně Donalda Trumpa Jr., uvedli, že zpráva na šatech je v rozporu s tím, kolik by Ocasio-Cortez utratila za vstupenku, která stojí asi 35 000 dolarů. Ocasio-Cortez se ale v příspěvku na Instagramu obhájila „Médium je poselství.“ A pokračovala: „Předtím, než někdo začne divoce vyvádět – zvolení představitelé NYC jsou na Met pravidelně zváni zdarma a navštěvují ho kvůli odpovědnosti za dohled nad kulturními institucemi našeho města, které slouží veřejnosti. Byla jsem jednou z několika přítomných," napsala Ocasio-Cortez. Dodala, že její šaty byly vypůjčeny od značky Brother Vellies sídlící v Brooklynu a veřejně pochválila návrhářku šatů Auroru Jamesovou za to, že jí pomohla „společně vykopnout dveře v Met“.

8. Naháči na červeném koberci

Na Met Gala v roce 2014 se v momentě, kdy se po červeném koberci procházely hvězdy, koberec pokusil přeběhnout také muž v růžových tangách. Umělec Fjodor Pavlov-Andreevich se zase v roce 2017 ukázal na Met Gala nahý, pouze v krabici ze skleněných vláken. Ochranka však krabici rychle zakryla a stáhla ho z koberce. Vzhledem k předváděným modelům celebrit a faktu, že toho někdy více odhalují, než zakrývají, se to může zdát trochu pokrytecké.

Mohlo by se vám líbit

Co se děje za zdmi přísně tajného Met Gala večírku?

35 000 narcisů, 12 000 hyacintů a klec s živými pávy. Metropolitan Museum of Art's Costume Institute v New Yorku se každoročně proměňuje dle aktuálního tématu, kterému je daný ročník zasvěcen. Ačkoliv vše od židlí po skleničky odráží atmosféru, vše je zde jen pro potěchu oka samotných návštěvníků. Málokdy totiž uniknou snímky z dění, které se odehrává poté, co slavné osobnosti opustí ve svých róbách ostře sledované schody Met a tajuplný večírek plný hvězd tak zůstává opředen tajemstvím. Mládeži nepřístupno, prosíme, nefoťte!
elle.cz

9. Taylor Swift protančila noc s jiným

Popová hvězda a herečka protančila Met Gala roku 2016 s hercem a králem filmových padouchů Tomem Hiddlestonem. Asi o měsíc později se Taylor Swift a její tehdejší přítel Calvin Harris rozešli. Poté byla krátce po rozchodu spatřena, jak se s Tomem Hiddlestonem líbá. Jak už to tak bývá, bylo striktně popřeno, že by za rozchod mohl někdo třetí.

10. Výtahová rodinná bitka

Po Met Gala v roce 2014 Solange Knowles napadla svého švagra Jay-Z ve výtahu v hotelu Standard, zatímco Beyoncé jen stála tiše stranou. Rodina vydala společné prohlášení poté, co z celého incidentu unikly záběry. Uvedla, že „Jay a Solange každý přebírají svůj díl odpovědnosti“ a že všichni „postoupili vpřed jako sjednocená rodina“. Jestli Jay-Z řekl něco nevhodného nebo ho švagrová napadla kvůli nevěře, které se měl tehdy údajně dopouštět, nebylo nikdy vysvětleno. Jay-Z o incidentu se Solange promluvil v rozhovoru pro RapRadar: „Měli jsme jednu neshodu. Předtím a potom jsme byli v pohodě,“ řekl. „Je to moje sestra. Ne moje švagrová, ale moje sestra. Tečka.“

11. Madonniny šaty ,dobrý den, zadek ven'

Zpěvačka zvolila outfit od Givenchy, který odhaloval celé její pozadí. Jakmile se fotka Madonny dostala na veřejnost, začaly se množit komentáře na adresu nevhodnosti šatů a zoufalosti Madonny, která na sebe musí strhávat pozornost za každou cenu. Zpěvačka okamžitě opětovala palbu nabitou zbraní a své šaty na Instagramu označila za politický statement. „Mé šaty na Met Gala byly politickým i módním prohlášením. Skutečnost, že lidé skutečně věří, že žena nesmí po určitém věku projevovat svou sexualitu a být odvážná, je důkazem toho, že stále žijeme v sexistické a věk diskriminující společnosti."

Mohlo by se vám líbit

Madonna se poprvé vyjádřila k nenávistným komentářům

Zpěvačka Madonna (64) rozhodně ví, jak rozvířit vody. Poté, co vyšla na pódium na letošních udílení cen Grammy, strhla se doslova lavina nenávistných komentářů, které hodnotily její vzhled. Madonna se rozhodla už dále nemlčet a podala vyjádření, které bere haterům vítr z plachet.
elle.cz

Zdroj: Buzfeed.com, eonline.com, sheknows.com

Zdroj fotografií: Getty Images