Proměny Kristen Stewart: Od Stmívání až k Lady Di

O Kristen Stewart se v posledních měsících mluví jako o herečce s šancemi získat Oscara za její roli v životopisném filmu o princezně Dianě Spencer chilského režiséra Pabla Larraína, kterého můžete znát například díky filmu Jackie o Jackie Kennedy, manželce amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Zda nominaci herečka promění v ocenění se dozvíme na slavnostním ceremoniálu předávání 94. Cen Akademie, který se uskuteční 27. března 2022.

Kristen je dcerou televizního producenta, přirozeně tak měla možnost si jako malá zahrát v pár reklamách. V roce 2001 se dostala na velké plátno díky roli ve filmu Životní jistoty, následně si zahrála ve filmu Úkryt režiséra Davida Finchera. Dále ztvárnila role v několika filmech pro mladší diváky, v roce 2007 se díky oceňovanému filmu Seana Penna Útěk do divočiny dostává do povědomí více režisérů. Před uvedením Stmívání má za sebou tehdy sedmnáctiletá herečka již 13 filmů. 

Zlomový bod v její kariéře nastal obsazením do hlavní role filmového zpracování fantasy románů spisovatelky Stephenie Meyer. V sáze Stmívání ztvárnila mladou Bellu, která se zamiluje do upíra Edwarda (Robert Pattinson). První film ságy byl uveden v roce 2008 a záhy se stal světovým fenoménem. Od uvedení posledního upírského filmu letos uplyne 10 let. Stmívání vyneslo Kristen Stewart i Robertu Pattinsonovi celosvětovou slávu, ve filmovém světě však tolik příznivé kritiky nesklidili. Přes všechny chyby a nedostatky se filmy do jisté míry staly kultovní záležitostí. Ruku na srdce, pro koho Stmívání není guilty pleasure? 

Pro americkou herečku bude film Spencer nejspíš dalším milníkem v její kariéře, který jí snad pomůže dostat se z upírských tesáků popového Stmívání. Možná ji společnost konečně začne vnímat jako seriózní herečku. Ostatně mimo Stmívání natočila celkem 38 filmů a to je na teprve jednatřicetiletou letou herečku úctyhodný seznam. Získá Kristen své první herecké ocenění? To se dozvíme již brzy. Mezitím si nenechte ujít film Spencer v kinech. 

 

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA