Lamač srdcí Frank Sinatra okouzlil Marilyn, Grace Kelly i Miu Farrow

 

Traduje se příběh, že když Frank Sinatra navštívil věhlasně proslulé sídlo Hugh Hefnera plné Playboy zajíčků, raději přeskočil přílišné oslavy a vrátil se na noc do svého pokoje v hotelu Ambassador. Neměl rád ženy, které se příliš snažily ba naopak. Chtěl, aby se o sebe staraly, avšak nesnášel moc make-upu a preferoval smysl pro humor. Jeho objekt zájmu však musel mít především úroveň a mozek. Nicméně o tom je i jeden z jeho nejslavnějších citátů: “Mám rád inteligentní ženy. Když jdete ven, nemělo by jít o soutěž v zírání do očí.” Pojďme se nyní společně prodrat přeplněnými vodami jeho aférek i manželství, ve kterých nalezneme spoustu lásky, chtíče, bolesti i slavných jmen. 

 

Frank a Nancy Sinatra

 

Nancy Barbato 

Setkali se v roce 1934 na letním táboře. Ona si lakovala nehty na verandě a on hrál na ukulele milostné písně. Dokážete si představit romantičtější začátek vztahu? Vzali se o pět let později a Nancy se stala opěrným pilířem a stálicí v jeho budoucím chaotickém životě. Pomáhala mu získat kariéru, po které toužil a vracel se k ní, k jejich třem dětem - Nancy, Frankovi a Tině - domácímu jídlu a pochopení i po rozvodu a ona ho vždy přijala, ačkoliv sama popisovala konec jejich vztahu jako nešťastný a nesnesitelný. Rozvod přišel v roce 1950 po mnohých aférkách z jeho strany, které se nesnažil skrývat. Týden po rozvodu se Sinatra oženil s Avou Gardner. 

Lana Turner 

Když v roce 1946 Sinatra poprvé spatřil ve filmu Pošťák vždy zvoní dvakrát Lanu Turner, řekl, že jí musí okamžitě mít. Alespoň to tak popisuje ve své knize životopisec J. Randy Taraborrelli. Během několika minut dokázal přes své kontakty získat její číslo a aférka, o které se jeho žena Nancy dozvěděla v novinách, mohla začít. Tento vztah však fungoval pouze na fyzické bázi, a to z obou stran. 

Mohlo by se vám líbit

Jaké je tajemství šťastného manželství Victorie a Davida Beckhamových?

Jsou spolu již přes dvacet let, což je v letech holywoodských celebrit již celá věčnost. Jak se podařilo slavnému fotbalistovi a Posh-spice překonat všechny nástrahy a vybudovat spokojenou domácnost, kterou si berou za příklad tisíce lidí po celém světě?
elle.cz

Judy Garland 

Sinatra se s Judy setkával příležitostně po dobu šesti let a není to tak dávno, kdy se objevil i milostný dopis psaný její rukou, adresovaný slavnému zpěvákovi, který se vydražil v aukční síni v Bostonu. Pomohl jí dostat se z těžkého rozvodu a ona s ním strávila mnoho krásných chvil.  

 

Sinatra a Garland

 

Ava Gardner 

Představte si typickou italskou domácnost plnou konfliktů a usmiřování (často před zraky veřejnosti). Takový byl Frankův vztah s jeho druhou manželkou Avou. Ačkoliv netrval dlouho, byl velice intenzivní! Jeho kariéra začala blednout, zatímco ta její byla na vrcholu. Dokonce ho nějakou dobu i živila. Noviny k ní však nebyly přívětivé. Kritizovaly ji za rozvrácení Sinatrova manželství a mnoho milostných afér. Dříve, než si vzala Franka, byla již ve svých třiadvaceti letech dvakrát rozvedená. Mickeyho Roonyho opustila právě kvůli modrým očím Franka. Na padesátá léta byl její lifestyle zkrátka značně kontroverzní. Během ne zcela stabilního manželství, kde věrnost nebyla na denním pořádku, Ava prodělala také dva potraty, jelikož nechtěla přivést dítě do nestálého klimatu. Pak podala žádost o rozvod. Sinatra se ji sice snažil mnohými romantickými gesty získat zpět, avšak neúspěšně.  

Angie Dickinson 

Ačkoliv se nikdy nevzali, jejich vztah trval dlouhých dvacet let. Setkali se, když získala svou první práci v showbyznysu a brzy na to začali randit. Jejich. Vztah nebyl natolik intenzivní, avšak možná právě proto mohli zůstat přáteli po celé dekády. Angie se také po jeho bohu objevila v mnohých filmech jako například Rat Pack či Dannyho jedenáctka.  

Lauren Bacall 

… alias tajná snoubenka. Když v roce 1957 zemřel její manžel Humphrey Bogart, našla Lauren útěchu v náručí Franka Sinatry. Ten ji doslova uctíval, a dokonce ji požádal o ruku. Chtěl však, aby bylo jejich zasnoubení tajné. Když se o něm tisk dozvěděl, podezříval ji, že to byla ona, kdo tuto informaci novinářům prozradil a pohádky byl konec.  

 

Marilyn Monroe

 

Marilyn Monroe 

Frank a Marilyn byli dobrými přáteli, a dokonce spolu nějakou dobu i bydleli, avšak jejich vztah zůstal platonickým do doby, než se on rozešel s Avou Gardner a ona s Joem DiMaggio. Údajně jí dokonce chtěl pojmout za manželku, avšak odmítla ho. Měla pocit, že ji chce tímto krokem pouze zachránit před jejími démony a možná tomu tak opravdu bylo. Zdálo se, že je na něm značně závislá a často tvrdila, že má odpověď a řešení na všechny její problémy. Naposledy se viděli na chatě u jezera Tahoe. Byl zdrcen, když viděl, v jakém je stavu a bál se o ni. Týden na to zemřela. 

Juliet Prowse 

Seznámili se při natáčení filmu Can-Can a proběhlo další zasnoubení. Avšak ke svatbě nikdy nedošlo. Novinami se nesly titulky, že šlo o pouhé rozptýlení a Sinatra chtěl jen zapomenout na to, co se stalo Marilyn. Tento románek trval pouhého půl roku. 

Mohlo by se vám líbit

Allen vs. Farrow: Další dokument, který otřásá našimi hodnotami

Je Woody Allen nemocný člověk, který sexuálně napadl malé dítě, nebo oběť pomsty zhrzené ex-partnerky?
elle.cz

Mia Farrow 

Když si jednadvacetiletá Mia vzala Sinatru, kterému již bylo přes padesát, způsobilo to značný poprask. Byla totiž mladší, než jeho nejstarší dcera...  Ona však i později, když se vztah rozpadl tvrdila, že šlo o lásku jejího života. Byla na něj však až moc nezávislá. Frank chtěl, aby byla doma a stala se pečující manželkou, avšak Mia měla jiné ambice. Chtěla se stát slavnou herečkou. Měli tedy domluvu, že bude točit pouze jeden film ročně. Když však získala životní roli ve filmu Rosemary má děťátko, na natáčení obdržela i rozvodové papíry. 

Irene Tsu 

Když už jsme u těch věkových rozdílů, Sinatra měl také dvouletý vztah s Irene, se kterou ho dělilo 29 let. Po rozvodu s Miou obklíčili jeho dům paparazzi, a proto s ní utekl do pouště, kde spolu strávili hezké chvíle. Frankovi bezesné noci, kdy trpěl insomnií, však tato dvojice nevyplňovala příliš hlubokými konverzacemi. 

 

Grace Kelly

 

Grace Kelly 

Mezi nejzářivější “úlovky” Franka Sinatry patřila i úchvatná Grace Kelly, se kterou se seznámil při natáčení. Podle Wendy Leigh, která má na svém kontě mnoho biografií, byli oba dva považováni za lamače srdcí. Jediný rozdíl byl v tom, že on si nikdy nezačal s nikým z královské rodiny.  

Barbara Marx 

Poslední manželkou se pro Sinatru stala Barbara, kterou potkal v Las Vegas, když. Mu bylo 58 let. Seděl na baru s Deanem Martinem a jakmile ji uviděl, věděl, že s ní chce strávit zbytek života. A tak se i stalo. 

Mohlo by se vám líbit

Sonny a Cher: Věříte v život po lásce?

Cher a Sonny Bono byli jedním z nejvíce ikonických párů dvacátého století. Lásku našli v roce 1965, kdy společně nazpívali píseň “I Got You Babe”, avšak jejich vztah byl více než komplikovaný. Nejenže Cher bylo pouhých šestnáct let, tedy byla o dvanáct let mladší, když se poprvé setkali, ale jejich rodinný život byl možná až příliš spjat s jejich kariérou...
elle.cz