Na scénu vstupuje ADONXS

Cítíš se s novým jménem sebevědoměji? Dodalo ti opravdovou sílu, o které jsi již dříve hovořil?

Alter ego Adonxs nevzniklo jen tak ze dne na den. Tento koncept jsem měl v hlavě už několik let a vznikl během mého studia v Londýně. Toto alter ego jsem si vytvořil už tam, kdy jsem měl ještě obrovskou trému a strach z vystupování. Říkal jsem si, že Adonxs zvládne cokoliv a zatím to opravdu zvládl.

A teď už trému nemíváš?

Mám dojem, že čím víc toho člověk zažije a čím víc je v kontaktu s publikem, tím je tréma menší a menší. Po O2 areně s Leošem Marešem si myslím, že mám pár let odvahy do zásoby (smích). I když nejlepší lék na trému je stále stejný: nebrat se příliš vážně.

Mezi jakými uměleckými jmény ses rozhodoval?

Měl jsem svou kapelu Pace, takže to byl jeden z důvodů, proč jsem se neprezentoval pod svým sólovým uměleckým jménem. Ale snažil jsem se zachovat alespoň něco z Adama a čerpal jsem z legend řecké mytologie, které mě vždy fascinovaly, také kvůli otevřenosti tehdejší společnosti.

Tvoje jméno známe. A jak se bude jmenovat deska?

Název alba zatím neprozradím, ale hudebně bude velmi podobné tomu, co už ode mě diváci slyšeli v soutěži. Už tam jsem si vybral umělce, kteří mě inspirují, jako jsou Harry Styles, Dua Lipa, Duncan Laurence a James Bay.

Šel jsi do Superstar s tím, že se chceš stát slavným hlavně u nás, nebo jsi už od samého začátku chtěl prorazit hlavně za hranicemi?

Moje hudební ambice určitě přesahují hranice Česka a Slovenska, ale můj plán je začít především tady, dostat se na vrchol a postupně začít vystrkovat růžky i ve světě. V nejbližších letech bych se určitě rád zúčastnil Eurovize jako zástupce Slovenska nebo České republiky.

Je známo, že miluješ módu a tak nějak všechno kolem ní. Kdo je tvým největším módním vzorem? 

Inspirují mě hlavně zahraniční interpreti, ať už jsou to herci jako Manu Rios, Timothée Chalamet, nebo zpěváci jako je zmíněný Harry Styles, Sevdaliza, Damiano David, Troye Sivan. Na lokální scéně spolupracuji především s designéry Janem Černým, Pavlem Dendisem a Lukášem Lindnerem, ke kterým tak nějak vzhlížím.

 

 

Přemýšlel jsi někdy o tom, že bys uvedl na trh vlastní módní značku? A co nějaká zajímavá kolaborace?

Myslím, že v dnešní době se od umělce očekává, že bude mít vlastní merch, takže bych asi začal tam. Určitě by mě zajímala nějaká limitovaná edice, která by mohla vzniknout právě ve spolupráci s Honzíkem Černým nebo Pavlem, ale to až k příležitosti uvedení nového alba.

Tvůj styl je hodně osobitý a extravagantní. Stane se ti někdy, že se ve svých outfitech cítíš nesvůj? 

Ano, přiznávám, že se mi to čas od času stává. Ale nejde ani tak o výstřednost, jako o samotnou siluetu. Ta je pro mě je nejdůležitější, a když není podle mých představ, tak mě to občas dost znejistí. Myslím tím samozřejmě velká ramena, vysoký pas a nohy až do nebe (smích).

Myslíš, že je důležité, jak se hudebník prezentuje i vizuálně? Jak by vypadal tvůj vysněný klip?

Určitě ano, pro mě je zpěvák nejen hudebník, ale také vizuální umělec a to, co předvádí na pódiu, je stejně důležité jako to, jakou vizuální formou se prezentuje online. K debutovému singlu vyjde i první videoklip, a to konkrétně dnes. Je inspirován přejmenováním na Adonxse, a tak se legenda o Adonisově životě místy pěkně rozehrává. S režisérem Jirkom Horenským jsme se shodli, že chceme pracovat s podobnou estetikou, kterou nabízí známý seriál Euphoria, či zpěvák Orville Peck. Já sám jsem z výsledku nadšený a věřím, že spokojení budou i diváci.

Není žádnou výjimkou, že se zpěváci často objevují i před kamerami. Lákala by tě nějaká menší role ve filmu či seriálu? A v jakém?

Můj herecký trénink je opravdu mizerný (smích), takže by to byla určitě zajímavá a zcela nová poloha. Teď je pro mě prioritou hlavně autorská tvorba a album, ale ani herecké kariéře bych se v budoucnu nebránil. Ale musel bych na sobě rozhodně hodně zapracovat.

 

REKLAMA