Netflix natočil svůj první film pouze pro dospělé: Drama o Marilyn

Prvotní myšlenka natočit film podle románu z roku 2000 s názvem Blondýnka (angl. Blonde) od Joyce Carola Oatsové napadla režiséra Andrew Dominika již v roce 2010. Hlavní roli původně měla ztvárnit Naomi Watts, následně do této role Brad Pitt přemluvil Jessicu Chastain, která později odmítla, nakonec filmovou Marilyn Monroe ztvárnila kubánská herečka Ana de Armas. Natáčet se mělo začít již v roce 2011, ale kvůli nedostatku financí se natáčení odložilo a produkce začala až v roce 2019. Film bude ke zhlédnutí na streamovací platformě Netflix koncem tohoto roku. 

Mohlo by se vám líbit

Jaká doopravdy byla Marilyn Monroe?

Na vlastní kůži si prožije americký sen. Z nechtěného nemanželského dítěte se vypracuje do pozice nejzářivější hvězdy Hollywoodu a sexuálního symbolu nejedné generace. Přesto není zbožňované Marilyn Monroe dopřán spokojený život. Oblíbená herečka bojuje s depresemi, závislostí na lécích a předsudky filmových producentů. Zaplete se však také do několika nebezpečných milostných afér, jejichž aktérem má být dokonce samotný prezident USA John Fitzgerald Kennedy.
elle.cz

Režisér Blonde (film ještě nemá český název), Andrew Dominik, natočil film z čisté fascinace Marilyn, která pro muže ztělesňuje dokonalý sexuální objekt a pro ženy vyjadřuje symbol emancipace. Film by měl obsahovat minimum dialogů, divák se tak může těšit na silně vizuální zážitek. Spisovatelka stejnojmenné knižní předlohy se po zhlédnutí první verze sestříhaného filmu nechala slyšet, že se Dominikovi podařilo perfektně zachytit a vyjádřit hlavní hrdinku tak feministicky, jako možná žádnému jinému režisérovi.

O čem přesně bude Blonde?

Film bude adaptací knihy Blondýnka, tedy fiktivního historického románu o životě Marilyn Monroe. Kniha se zabývá podrobnostmi všeho kolem této ikony a jejího osobního života, jejími aférami, manželstvím a teorií o její podezřelé vraždě. Román z pera Oatsové je však spíše než přesným převyprávěním jejího života považován za příběh, do něhož byla vnesena kreativita a fantazie, takže totéž můžeme očekávat i od adaptace Netflixu. 

Ana de Armas

Za celým filmovým projektem stojí režisér a scénárista Andrew Dominik a Netflix k němu přizval i producenty filmů 12 Years a Slave a Moonlight Dede Gardnera a Jeremyho Kleinera, stejně jako Brada Pitta, který se na něm podílel jako koproducent. Hudbu napsal Nick Cave a vedle Any de Armas se ve snímku objeví také Bobby Cannavale, Adrien Brody nebo Julianne Nicholson. Pomyslnou třešničkou na dortu je fakt, že film bude určen pouze pro starší 18 let. Proč tomu tak je? To si budeme ještě muset počkat, film se nedostane ven dříve než na podzim letošního roku.

Nemůžete se dočkat nového snímku o legendární Marilyn? Pusťte si v mezičase dokument o její smrti, která je dodnes opředena záhadou.

Zdroj: Glamourmagazine.co.uk, Csfd.cz, Youtube.com