Cara Delevingne je zpět a silnější. Život jí zachránil pobyt v léčebně

Skandál na letišti

Rozcuchaná a neupravená Cara Delevingne vyvolala obavy veřejnosti poté, co byla v září 2022 zachycena, jak se bez bot zmateně motá po letišti Van Nuys v Los Angeles. Ve žlutých špinavých ponožkách, legínách a v tričku s obrázkem Briney Spears dorazila s dvouhodinovým zpožděním, nastoupila do soukromého tryskáče producenta Jay-Z a o zhruba 45 minut později z něj zase vystoupila. Nebylo jasné, zda byla požádána, aby odešla, nebo zda letadlo zmeškalo časový úsek vymezený pro vzlet. Cara pak prostřednictvím svých zástupců fotky komentovala s tím, že se právě vrátila z festivalu Burning Man v Nevadě, kde „nespala“ a „necítila se úplně v pořádku“.

Poslední kapka

Za nafocení a uveřejnění skandálních fotek ale může být Cara paradoxně ráda. Nejen, že vyburcovaly její okolí, které ji okamžitě začalo přesvědčovat, že se sebou musí začít něco dělat, ale nyní přiznala, že pro ni byly „kontrolou reality“ na její cestě za střízlivostí. Své chování nazvala „divokým“ a poznamenala: „Je to děsivá věc pro lidi kolem vás, kteří vás milují.“ Zoufalé chvíle s ní musela zažívat nejen její přítelkyně Minke, vlastním jménem Leah Mason, i další slavní přátelé. Zdroj z Cařina okolí prozradil, že se kamarádi supermodelky obávali, že se potýká s problémy s psychikou v kombinaci s užíváním návykových látek. Cařin zástupce to tehdy odmítl komentovat. Ale fotografové zachytili její kamarádku, herečku Margot Robbie, jak viditelně utrápená odchází z Cařina domova. Herečka tvrdila, že se pouze snažila „držet šálek kávy a vyndat si z oka vlas“. Sama Delevingne ale později přiznala, že kolem ní bylo v tu chvíli mnoho lidí, kteří se pochopitelně velmi obávali. „Já jsem se opravdu nebála, i když... ale taková je povaha nemoci... To je závislost.“

Mohlo by se vám líbit

Módní chameleon Cara Delevingne: Inspirujte se!

Modelka, herečka a zpěvačka Cara Delevingne dnes slaví své třicáté narozeniny. Přehlídky pro značky Burberry, Zara, Chanel, Blumarine, Oscar de la Renta, Stella McCartney, Dolce & Gabbana, Fendi, andílek značky Victoria Secret, nespočet reklamních kampaní, covery světových fashion magazínů, úspěšné role ve filmech a mnohem více… To je stručný výčet úspěchů této stylové rodačky z Londýna, která udává trendy a je inspirací pro miliony žen na celém světě.
elle.cz

Předchozí pokusy selhaly

Delevingne se také nechala slyšet, že se díky drogám cítila „nepřemožitelná“. Ve své upřímné zpovědi prozradila: „Je to srdcervoucí, protože jsem si myslela, že se bavím. A pak v určitém okamžiku to bylo jako: ‚OK, nevypadám dobře.‘“ Přiznala se, že pila a brala drogy a pochopila, že se musí léčit poté, co si uvědomila, že je na špatném místě ve svém životě. Také odhalila, že se o vyproštění ze spárů návykových látek pokoušela už v minulosti, ale tyto pokusy nebyly úspěšné.„Nebyla jsem připravená,“ vzpomínala. „To je problém. Dokud nejste na podlaze tváří napřed a připraveni znovu vstát, nebudete.“ To, co ji definitivně přesvědčilo, byly nejen fotky z letiště, ale také prozření o tom, jak asi dopadne, pokud ve svém životě rychle něco nezmění. „Jediné, co jsem věděla bylo, že kdybych pokračovala v cestě, na které jsem byla, skončila bych buď mrtvá, nebo bych udělala něco opravdu, opravdu hloupého,“ přiznala šokující skutečnost.

Detox v luxusu

V prosinci loňského roku proto Cara Delevingne nastoupila na terapeutický pobyt do rehabilitačního zařízení Cirque Lodge. Britská hvězda pobývala v oblíbeném luxusním léčebném centru celebrit v Utahu déle než měsíc, přičemž cena za měsíc terapie se pohybuje od 20 do 50 tisíc dolarů. Zařízení léčí závislot na alkoholu a drogách, stejně jako emocionální a duševní problémy. Luxusní zařízení se nachází ve Skalistých horách a disponuje arteterapeutickou místností, nahrávacím studiem, posilovnou, kadeřnictvím a nabízí také masáže, kryté lezecké centrum a koňskou arénu pro hipoterapii. Před Carou už v Cirque Lodge pobývaly jiné známé tváře jako Lindsey Lohan, Eva Mendes, Mary-Kate Olsen, Demi Moore, Kirsten Dunst, nebo Richie Sambora. Cara si podle blízkého zdroje na terapiích vedla velmi dobře. Účastnila se veškerého programu a skupinových setkání. Luxusní léčebnu opustila koncem ledna, ale to neznamená, že je její cesta u konce.

Mohlo by se vám líbit

Mnoho tváří Cary Delevingne

Herečka. Modelka. Ambasadorka Dior Beauty, která umí vykouzlit ty nejbláznivější obličeje… Jedna z fascinujících postav módního byznysu odkryla masku v emocionálním rozhovoru plném slz a smíchu se svým dávným přítelem Derekem Blasbergem.
elle.cz

Nikdy to neskončí

Delevingne ve 12-krokovém léčebném programu, který jí změnil život, pokračuje. „Stále mám spoustu energie, ale neprocházím si výkyvy,“ řekla. „Jsem klidnější. Jsem vyrovnanější.“ Hvězda dodala, že na sobě musí důsledně pracovat. „Tentokrát jsem si uvědomila, že léčba ve 12 krocích byla ta nejlepší věc a šlo o to nestydět se za to. Obrovský rozdíl pro mě znamenala i komunita, které jsem se stala součástí. Opakem závislosti je spojení, což jsem v tomto léčebném programu zjistila.“ Díky odvykací kúře a terapii Cara prožila po dlouhé době střízlivé Vánoce a hodlá si čistý štít udržet. „Nikdy se to nespraví ani úplně nevyléčí, ale jsem s tím v pořádku, a to je rozdíl.“Jako symbol nového čistého života dokonce plánuje odstranit svá tetování, kterých má po těle nespočet. Chce být podle svých slov čistá zevnitř i zvenčí.

Zdroj: Pagesix.com, ew.com