Premiéra Vyproštění 2: hit s Chrisem Hemsworthem uvedl sám režisér

Podívaná pro všechny

Chcete záruku, že se se svým partnerem shodnete na výběru večerního filmu? Pusťte si na Netflixu nový akční hit Vyproštění 2. On si přijde na své během sledování dokonale propracovaných akčních scén a vy při dívání se na Chrise Hemswortha. Ani jedno vás celých 122 minut nenechá vydechnout. Chris Hemsworth se po obrovském úspěchu Vyproštění vrací v jeho pokračování. Poté, co specialista na špinavou práciTyler Rake jen zázrakem přežil události prvního filmu a prošel náročnou rekonvalescencí, rozhodne se žít v poklidu na rakouském venkově. Jeho schopnosti jsou ale natolik výjimečné, že když se dostane do problémů rodina jeho bývalé manželky, je jasné, že má Tyler nový úkol. Bojový důchod se odkládá, protože tohle je osobní. A tak se vydává do Gruzie, vysvobodit z vězení manželku a děti místního šéfa podsvětí, kde je on drží, aby mu byli během jeho výkonu trestu nablízku.Během záchranné akce ale Tyler gangstera zabije a jeho bratr se rozhodne, že jeho smrt drsně pomstí. Tyler Rake i zachráněná rodina se rázem ocitají ve smrtelném nebezpečí.

 

 

Zmrtvýchvstání Chrise Hemswortha

Na konci prvního filmu se zdá, že Tyler Rake umírá. Ale protože byl film neskutečně divácky úspěšný, prošel Tyler úspěšnou resuscitací a velmi náročnou rekonvalescencí, která pro něj znamenala fyzickou i osobní krizi. Střípky, které scénáristé do děje sem tam utrousí, odhalují rodinnou tragédii, která se Tylerovi v minulosti stala a se kterou se dosud nevyrovnal. Má pocit, že své rodině a společnosti něco dluží a že jeho život sám o sobě nemá velkou cenu. S o to větším nasazením se vrhne do záchrany příbuzných své exmanželky Mii a doufá ve vykoupení. „Náš původní příběh s dvojkou nepočítal. Chtěli jsme vyprávět příběh muže, který skončí tím, že položí svůj život a odčiní tím svoje hříchy a dluhy z minulosti. Jenže reakce diváků byly tak nadšené, že jsme se rozhodli konec filmu přetočit a natočit pokračování,“ vysvětlil režisér Sam Hargrave, proč nakonec nechal Tylera Rakea přežít. 

Mohlo by se vám líbit

ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší filmové novinky měsíce června

V červnu raději vysedáváme na zahrádkách s vychlazeným proseccem v ruce než u blikající obrazovky. Aby to filmové a streamovací společnosti zvrátily, nasadily těžký kalibr. Objeví se hned tři dlouho očekávaná pokračování kultovních záležitostí a my je prostě musíme vidět – na Indianu Jonese jsme čekali 15 let, na akčního Chrise Hemswortha, který bude opět bojovat jako lev, tři roky a na And Just Like That „jen“ dva, ale kdo to má vydržet? Prosíme, po pracovní době už nerušit! Jsme totiž zaneprázdněni sledováním těch nejočekávanějších seriálových a filmových novinek.
elle.cz

Hvězdný tým

Pokračování megaúspěšného snímku má na svědomí osvědčený tým – scénáře a produkce se ujali bratři Russoové, režii vzal do ruky Sam Hargrave a v hlavní roli se opět předvedl Chris Hemsworth. Svou roli z prvního filmu si zopakovala i Golshifteh Farahani a dále hráli Adam Bessa, Olga Kurylenko, Daniel Bernhardt a Tinatin Dalakishvili. Děj se tentokrát z Indie přesouvá do Gruzie, kterou ovšem ve filmových záběrech nahrazuje Česká republika. V záběrech je z českých reálií vidět statek, sýpka, trh, na kterém Tyler kupuje slepice, prostředí věznice v bývalém skutečném vězení v Mladé Boleslavi a v Česku byla natočena také vlaková scéna. Režisér Sam Hargrave si natáčení v Čechách nemohl vynachválit: „Na všechno jsme měli strašně málo času. Scény, jejichž přípravy by zabraly týdny až měsíce, jsme museli zvládnout za polovinu. Nikdy jsem od českých kolegů ale neslyšel, že něco nejde. Všichni vždycky jen pokývali hlavou a řekli: Nějak to uděláme. Lidé jsou tak přátelští, pracovití. Jsem u vás rád.“ Chrisi Hemsworthovi se v Praze také líbilo. Na svém Instagramu si utahoval z toho, jak je Praha liduprázdná a nikde na něj nečekají žádní fanoušci. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Film přiletěl do Česka uvést Sam Hargrave

Režisér Sam Hargrave přijel film Vyproštění 2 do Česka oficiálně uvést. V kině Lucerna se prošel po červeném koberci, rozdal fanouškům podpisy a ochotně zapózoval na selfie i přítomným fotografům a pak se zúčastnil slavnostního promítání. Předtím se ještě sešel se zástupci vybraných médií, aby jim odpověděl na jejich dotazy ohledně natáčení. ELLEu rozhovoru u kulatého stolu ani na červeném koberci samozřejmě nemohla chybět.

Sam Hargrave

 

V kondici jako Chris Hemsworth?

Dozvěděli jsme se například, že všechny kaskadérské kousky jsou opravdové a zvláštní efekty jenom doplnily celkový obraz. Režisér Sam Hargrave je bývalý koordinátor kaskadérů a pro natáčení akčního filmu má tak nejlepší předpoklady. Ostatně, možná jako jediný režisér v Hollywoodu dokáže natočit scénu připoutaný na kapotě auta jedoucího rychlostí 60 km/h. Zvěsti o jeho fyzické kondici jsou téměř mýtické, údajně se vyrovná Chrisi Hemsworthovi? „Viděli jste Chrise Hemswortha? Ten je vždy ve vrcholné formě. V daleko lepší než já. I když jsem se taky snažil být v dobré fyzické kondici. Musel jsem. Natáčení bylo dlouhé, držel jsem i kameru, natáčel s ní. Nechtěl jsem nikoho brzdit. Nechtěl jsem, aby se na mě někde čekalo,“ poznamenal skromně Sam Hargrave. S výjimkou několika záběrů, které byly příliš nebezpečné, obstaral ale Chris Hemsworth všechny kaskadérské kousky sám. „Bylo to nervydrásající. Měl jsem helikoptéru dvacet metrů před sebou na jedoucím vlaku. Přikurtovaný v postroji jsem si říkal, že jestli se něco pokazí, tak prostě nemám šanci,“vylíčil pocity z natáčení scény přistání helikoptéry na střechu jedoucího vlaku. Další nervydrásající scény, například tu, která trvá 21 minut, odehrává se na vězeňském dvoře a ve světě akčních filmů nemá obdoby, si můžete vychutnat během sledování filmu. Už ode dneška je ke spuštění na Netflixu.

Mohlo by se vám líbit

The power of film: Jak kinematografie ovlivniila naši historii?

Nejsou to jen zábavné pohyblivé obrázky, které nám poskytují optimální dvě hodinky relaxu. Filmy odrážejí náladu ve společnosti, hodnoty a postoje, sílící trendy i minulost. Vedle toho všeho ale umějí také významně ovlivnit budoucnost.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek, Netflix