REKLAMA

Příliš stará na těhotenství? Několik kontroverzních obálek magazínů

REKLAMA

Nedávná obálka magazínu New York vyvolala velkou diskusi. Odhadem tak šedesátiletá modelka na ní zapózovala pouze v Evině rouše, zato s velkým těhotenským břichem. Tak jako kdysi Demi Moore pro Vanity Fair. A zatímco tehdy se řešilo, zda je vůbec vkusné fotit nahé těhotné ženy, dnes ve vzduchu visí otázka docela jiná. Kdy už jste příliš stará na to, mít děti? A kdy už nejde ‚pouze‘ o fyziologické hranice lidského těla, které navíc moderní medicína neustále posouvá, ale o problém etický? Může padesátiletá žena vychovávat malé dítě?

Američané se nebojí ptát. Nikdy se nebáli. Je to jedna z jejich sympatických vlastností, které nám Čechům často chybějí. Mimo jiné to dokazují i některé ve své době kontroverzní obálky magazínů, které vyvolaly velké či menší, ale přesto diskuse. Stojí za to se za některými ohlédnout.

1971: Playboy
První Afroameričanka na titulce. Modelkou je Darine Stern, fotografem Richard Fegley.

1981: Rolling Stone
Annie Leibovitz vyfotila Johna Lennona v ten den, kdy byl zastřelen. Leibovitz chtěla původně fotit oba nahé. Yoko Ono se ale odmítla svléknout. Obálka byla pro fanoušky The Beatles stejně pobuřující jako vztah slavného brouka s japonsko-americkou umělkyní.

1991: Vanity Fair
Znovu Annie Leibovitz, tentokrát zachytila těhotnou Demi Moore. Řadě konzervativních Američanů připadala fotka doslova hanebná.

1993: Vanity Fair
Kanadská zpěvačka K. D. Lang se přiznala, že je lesba. Její oddané country fanoušky tehdy víc rozzuřil zpěvaččin vstup do organizace PETA.

2008: People Magazine
Titulka tak sladká, že ji mnozí označili za ironii. Magazín People to samozřejmě popřel, přesto růžolící dvojčata na růžové obálce někteří neskousli.

2008: Vogue
Kdo chce, může ve fotce Gisele Bündchen a LeBrona Jamese vidět rasismus. A řada lidí chtěla. Černoch jako zvíře King Kong jim byl trnem v oku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA