Naomi Campbell je matkou! Připomeňte si i její životní příběh!

 

Gratulujeme Naomi k malé holčičce, kterou přivítala do svého života a zároveň částečně představila veřejnosti skrze fotografii publikovanou na Instagramu. Na jejím účtu se dnes odpoledne objevila fotografie malých dětských nožiček s cnostným jménem Valerie Morris Campbell. „Krásné malé požehnání si mě vybralo za svou matku. Jsem tak poctěna, že mám v životě tuto něžnou duši a není slov, která by popsala pouto, které  sdílím s tímto malým andílkem,“ napsala Naomi jako potvrzení příchodu malé dcery. Pro Naomi je to mateřská premiéra. Zatím supermodelka nesdílela více informací. A zpráva přichází i s jistým překvapením. Naposledy se o plánu mít vlastní děti podělila v jednom z rozhovorů v roce 2018, kdy řekla: „Ráda bych měla děti. V životě ze svých nároků neslevuji. Miluji děti a vždycky budu. Když jsem kolem dětí, sama se jedním stávám, probouzí se ve mě malé děvčátko, které nikdy nechci ztratit. “ Nikdo však její těhotenství nepředvídal, otázkou tedy zůstává, zda byla supermodelka vůbec těhotná. Ostatně Naomi umí překvapit. Skoro to vypadá, jakoby si malé děvčátko nadělila k nadcházejícím jednapadesátým narozeninám, které oslaví v pátek.   

 

 

A jestli si chcete připomenout celý její příběh. Tady je, od úplného začátku. 

Vyrůst mezi dělníky, a to v černošské neúplné rodině, a ještě na okraji Londýna, rozhodně nebylo jednoduché, obzvlášť v osmdesátých letech. Předurčení se jí tak snadno mohlo stát osudovým. Pomyslný vlastní stín si však každá superstar uvědomuje o to víc, o kolik jej chce překonat. Případ Naomi jako by se vymkl kontrole, a to jen v tom nejlepším slova smyslu. Sebevědomí, krásu a charisma naservírovala světu na stříbrném podnose, a ještě si k tomu vydělala úctyhodné jmění. Bez uzardění, bez klopýtnutí (doslova) a s naprostou a odzbrojující samozřejmostí. Smekáme!

Chiara Ferragni: Z blonďatého salátu milionářkou a aktivistkou

elle.cz

Hvězdný potenciál prosvítal už odmalička. Na veřejnosti vystoupila poprvé v sedmi letech, účinkovala ve videoklipu písničky Boba Marleyho „Is This Love“ a v deseti letech byla přijata do Italia Conti Academy of Theatre Arts, kde studovala balet. V roce 1986 si jí při okukování výloh v Covent Garden všimla Beth Boldt, vedoucí Synchro Model Agency. Osud byl zpečetěn – v dubnu, chvíli před šestnáctými narozeninami, se objevila na obálce časopisu Elle. Její první velká zakázka. 

 

 

Jako každá modelka z afroamerické kultury bořila jedno tabu za druhým. První černá modelka, co otevírala show Versace – první, co jí zavírala... První černá modelka na obálce významných publikací, které dosud fotografie s černoškami nezveřějňovaly (ať už to byl magazín TIME, nebo lifestylová příloha The New York Times). Vpálila se do historie hned několika maisons a značek, a to skrze nezapomenutelné momenty. Jako byl ten v březnu roku 1991. Naomi předváděla pro Versace společně s Christy, Lindou a Cindy. Na molu se držely supermodelky za ruce a nahlas zpívaly slova písně „Freedom! 90“ od George Michaela.

Byla první skoro ve všem, a to navzdory rasismu, jehož projevy trpěla i po raketovém startu. Ale byl to právě její výrazný hlas, co ji vždy otevřel dveře a také síla generace, v níž vyrůstala. Pomohla jí ale i podpora slavných přítelkyních. Christy Turlington a Linda Evangelista například jednou postavily návrhářské duo Dolce & Gabbana před nekompromisní ultimátum: „Pokud nechcete Naomi, nedostanete ani nás.“ Nedávno si pak Naomi v rozhovoru s Marcem Jacobsem pro magazín Interview postěžovala, že jediné, co ji mrzí je skutečnost, že proti projevům rasismu nevystupovala ostřeji. „Měla jsem se ozvat rozhodněji, ale tehdy, když se o to člověk pokusil, přestali s ním ostatní pracovat,“ připustila. V jednom ze zadavatelů však měla vždy oporu. Byl jím módní dům návrháře Yves Saint Laurenta. Yves byl mentorem supermodelky. Jednou dokonce vyhrožoval, že stáhne svou reklamu z časopisu, kde nechtěli Noamininy fotografie otisknout. 

Finsta: Tajné účty na Instagramu, mají je i celebrity

elle.cz

Někdy se zdá skoro ostudné měřit její kariéru jen počtem titulek a přehlídkových shows. Její největší přínos světu totiž spočívá v hrdém pokračování afroamerického odkazu svých předchůdkyň, jakou byla i Iman. To naplňovala především mimo módní zákulisí. Na osvětě o životě na africkém kontinentě spolupracovala  se všemi hvězdnými vrstevníky, od George Michaela přes Bona až po Madonnu. Nesmazatelnou stopu zanechal její vztah k jihoafrickému prezidentovi Nelsonu Mandelovi, který ji bez ostychu nazýval svou „čestnou vnučkou“. Od jejich prvního setkání v roce 1994 se Naomi stala velvyslankyní kontinentu. Bojuje proti chudobě a využívá svůj vliv k tomu, aby upozornila na mladé africké umělce.  

 

 

 Její dům v Keni je plný artefaktů, které vypovídají o tom, jak je hrdá na svůj původ. Takovou hrdost komunikuje přes mnoho společenských projektů (například youtube kanál No Filter With Naomi, role ambasadorky charity bojující proti AIDS amFAR, aktivní činnost v rámci organizace FASHION FOR RELIEF a mnoho dalších) dokazujících, že Naomi není jen nesmrtelnou ikonou, ale výraznou osobností dvacátého století, která nepřestává fascinovat.  

13 věcí, které jste možná nevěděli o Cate Blanchett

elle.cz