Proč jsme stále posedlí princeznou Dianou i v roce 2020?

Seriálový vrchol

Od chvíle, kdy se Diana poprvé objevila v seriálu The Crown jako nesmělý šestnáctiletý “strom” s obličejem supermodelky skrývající se před Princem Charlesem, celou show jako by probil elektrický náboj. Konečně je tu. Ona milovaná tragická postava, která si získala srdce celého světa, rozdělila Windsory a zemřela tak mladá a krásná. Byla to chvíle, na kterou jsme všichni čekali. Čekali jsme, až se objeví. A co je nejdůležitější. Ještě netrpělivěji čekáme až zemře. Moment její smrti je nevyhnutelný a jde možná i o vrchol celého seriálu? 

K tomuto jedinému okamžiku směřují tvůrci až s chirurgicky ostražitou pečlivostí. Záběr za záběrem se pomalu přibližujeme k onomu momentu, kdy Diana nastoupí na zadní sedadlo černého Mercedesu, záblesk za zábleskem fotoaparátu každého paparazzi se dostáváme do okamžiku temnoty... 

Mohlo by se vám líbit

Best looks: Princezna Diana

Módní ikona a královna lidských srdcí. Jakými outfity se navždy zapsala do těch našich?
elle.cz

Na příběhu Diany musí prostě být něco jedinečného a lákavého, jinak bychom ho neopakovali tak často. Jenže nejde jen o Dianu samotnou, ale o příběhy všech čistých a panenských obětí, které odpovídají archetypu Diany, pojmenované po římské bohyni lovu, která se paradoxně sama stala lovnou zvěří. Je to příběh Marylin Monroe. Je to příběh Britney Spears. Je to příběh všech žen jejichž kombinace nevinnosti a sexappealu je proměnila v modly.  

 

 

Diana se proslavila tím, že byla omylem sexy. A to je rozpor, který se stal pro její obraz zásadním.

 

 

Slunce, které odhalilo ikonu

Snímek, který Lady Di proslavil, byl pořízen, když byla ještě známá jako Diana Spencer, předtím, než se zasnoubila s následníkem britského trůnu a byla “jen” jeho mladičkou, stydlivou a nesmělou přítelkyní, která pracovala ve školce. Nijak zvlášť krásná ani zajímavá - alespoň pro paparazzi. Fotograf z Evening Standard ji však jednoho dne poprosil o snímek, kdy pózovala s dětmi. Během focení však vyšlo slunce, které jí podsvítilo sukni a odhalilo její dokonalé nohy. Byla to náhoda a nezkušenost, která ohromila snad každého. Od té doby, ať už vztah Diany a Charlese vzkvétal nebo ne, její milostná aféra s médii se stala trvalou a velice intenzivní. Stala se omylem sexsymbolem své doby. Stejně tak jako Marylin Monroe nebo Britney Spears. Sex appeal je nejpřitažlivější, pokud je neúmyslný.  

Mohlo by se vám líbit

Tyto dokumenty o Dianě musíte vidět

Princezně Dianě by dnes bylo přesně 59 let. Co si na ni vzpomenout pomocí těchto dokumentů a filmů?
elle.cz

Proč milujeme panny?

Všechny ikony, zprvu čisté, a to doslova, protože královská rodina trvala na tom, že Charlesova nastávající musí být panna, a můžeme jen spekulovat o tom, jak moc se každá z těchto žen naučila se svými “sexuálními předpoklady” pracovat. Jenže s Dianou je to jiné, zemřela mladá. Zatímco image Marylin a Britney stihly lehce zamlžit různé skandály, Diana zůstala čistá navěky. A když k tomu ještě přičteme její nonšalantní a geniální práci s davy, charitativní činnost a srdečnost, a fakt že padla jako panenská oběť médií i královské rodiny... Z této rovnice jistě musí vycházet ikona, jejíž sláva se bude s přibývajícími roky jen násobit.